Polskie Radio
Section05
Paryż 2024

Jasny cel polskiego kajakarstwa. Na horyzoncie IO Paryż 2024

Po niesamowicie udanym sezonie 2022 polskie kajakarstwo staje przed kolejnymi wyzwaniami. Medalowe osiągnięcia z poprzedniego roku powinny się teraz przełożyć na wiele olimpijskich kwalifikacji. A – co niemniej istotne – w kilku przypadkach Polacy będą mieli okazję zaprezentować się swojej publiczności w zawodach wysokiej rangi. Między innymi o tym, w przededniu rozpoczęcia sezonu 2023, mówi prezes Polskiego Związku Kajakowego Grzegorz Kotowicz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kajakarstwo inne dyscypliny igrzyska olimpijskie igrzyska igrzyska europejskie 2023

Kulisy decyzji MKOl. "Sportowcy chcieli powrotu Rosjan"

- Ze środka mogę powiedzieć, że globalna społeczność olimpijska popiera rekomendacje, żeby zawodników z Rosji i Białorusi dopuszczać do startów, oczywiście pod warunkiem ich neutralności - powiedziała w rozmowie ze Sport.pl Maja Włoszczowska, była reprezentantka Polski w kolarstwie górskim, która obecnie zasiada w Komisji Zawodniczej MKOl.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2023 MKOl igrzyska olimpijskie inne dyscypliny

"Hańba za przywrócenie udziału w zawodach tych, których wspierają zbrodniarze wojenni". Ambasador Ukrainy o decyzji MKOI

Jak powiedział ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz, to "hańba dla Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego za przywrócenie udziału w zawodach osób, które są wspierane przez zbrodniarzy wojennych". - Sport nie jest usprawiedliwieniem bezkarności - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie igrzyska wojna na Ukrainie MKOl wojna 2023 Ukraina POLSKA