Polskie Radio
Section05
prezydent

Mastalerek odpowiada Belce: sojusz Polski i USA jest silny dzięki postawie prezydenta Dudy

- Sojusz Polski i Stanów Zjednoczonych po '89 roku jest silny, niezależnie od tego, kto rządzi w Polsce i USA, właśnie dzięki takiej postawie, jaką prezentuje Prezydent Andrzej Duda, a nie dzięki postawie, jaką Pan prezentował przed 1989 r., jako towarzysz w PZPR - napisał szef Gabinetu Prezydenta Marcin Mastalerek do Marka Belki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka prezydent Andrzej Duda Marek Belka Marcin Mastalerek relacje polsko-amerykańskie

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią

Dziś o godz. 11 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotka się z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. O spotkaniu poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta. Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik przekazał, że Szymon Hołownia zwrócił się o takie spotkanie. - Drzwi Pałacu prezydenckiego są otwarte, co prezydent wielokrotnie mówił - zaznaczył minister.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda prezydent Szymon Hołownia Marszałek Sejmu

Dzień Służby Zagranicznej. Prezydent Duda spotka się z przedstawicielami dyplomacji

Dziś w Polsce jest obchodzony Dzień Służby Zagranicznej, czyli święto polskich dyplomatów, pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz placówek dyplomatycznych na całym świecie. Z tej okazji, w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami polskiej dyplomacji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent dyplomacja MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych Służba Zagraniczna

Narodowe Święto Niepodległości – wystąpienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, 11 listopada 2023 roku

„Niepodległość nie jest dana raz na zawsze” - mówił, nawiązując do słów marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w wystąpieniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2023 roku. Wsłuchajmy się z uwagą w tę lekcję historii, której podstawowym tematem jest walka o niepodległość Rzeczypospolitej oraz jej zachowanie.
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości 11 listopada niepodległość prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda: Senat jest jednym z filarów polskiego ustroju państwowego

W poniedziałek po godz. 16 rozpoczęło się inauguracyjne posiedzenie Senatu XI kadencji. Otworzył je prezydent Andrzej Duda. - Senat jest jednym z filarów polskiego ustroju państwowego - wskazał. Stwierdził jednocześnie, że zachęca do pochylenia się nad zagadnieniem potencjalnych korzyści, jakie mogą wiązać się z odmiennym ukształtowaniem Senatu.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent POLSKA polityka Senat

80. rocznica egzekucji Andrzeja Trzebińskiego. Złożono wieniec od prezydenta Dudy

W niedzielę Kancelaria Prezydenta poinformowała, że "pod pamiątkową tablicą na Nowym Świecie w Warszawie, w miejscu, gdzie 12 listopada 1943 roku Niemcy w masowej ulicznej egzekucji rozstrzelali poetę, działacza konspiracji Andrzeja Trzebińskiego, został złożony wieniec od prezydenta Andrzeja Dudy".
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa HISTORIA POLSKA Andrzej Duda prezydent Andrzej Trzebiński

Przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy. Stanisław Żaryn: pokazało umiłowanie Polaków do wolności

Bardzo dobre przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pokazujące umiłowanie Polaków do wolności, ofiarność i mądrość w działaniu na rzecz Niepodległości - ocenił w sobotę zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Andrzej Duda prezydent dzień niepodległości niepodległość społeczeństwo