Polskie Radio
Section05
Adam Szłapka

TYLKO U NAS Minister Szłapka: żadna skarga dot. klimatu nie została wycofana z TSUE

Minister do spraw europejskich Adam Szłapka poinformował, że jeszcze żadna skarga dotycząca klimatu złożona przez rząd Prawa i Sprawiedliwości nie została wycofana z unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Minister powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia Beacie Płomeckiej, że wszystkie skargi są natomiast analizowane.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Adam Szłapka Trybunał Sprawiedliwości UE PiS Beata Płomecka Bruksela

"Prezydent skrócił front wyniszczającej wojny", "bandyci ułaskawieni". Politycy komentują decyzję Andrzeja Dudy

"Bandyci ułaskawieni", "prezydent staje przeciw prawu i państwu" - ocenili przedstawiciele koalicji rządowej, odnosząc się do wtorkowej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Politycy PiS podkreślali, że na wolność wychodzą "bezprawnie uwięzieni".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mariusz Błaszczak Michał Wójcik Beata Szydło Małgorzata Gosiewska Adam Szłapka Andrzej Duda ułaskawienie Mariusza Kamińskiego Mariusz Kamiński Maciej Wąsik

Przełomowy krok dla Polski. Ministrowie Bodnar i Szłapka potwierdzają przystąpienie do Prokuratury Europejskiej

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar poinformował, że podpisał pisma o przystąpieniu Polski do Prokuratury Europejskiej. Szef resortu dodał, że dokumenty te zostaną skierowane do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz do premiera Belgii Alexandra De Croo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Bodnar Unia Europejska prawo prokuratura Komisja Europejska Adam Szłapka Ministerstwo Sprawiedliwości

Nowoczesna dziękuje szwedzkiej polityk za "wsparcie dla demokracji". Wnioskowała o "twardą linię" wobec Polski

Posłowie Nowoczesnej spotkali się w Sejmie z przedstawicielami szwedzkiej partii Liberalerna. Na Twitterze politycy podziękowali gościom za "wsparcie dla polskiej demokracji". Wśród szwedzkich polityków była Nyamko Sabuni, która kilka miesięcy temu określiła Polskę jako państwo "autorytarne" i postulowała przyjęcie przez UE "twardej linii" wobec Polski i Węgier.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Szwecja Nowoczesna opozycja koalicja obywatelska Katarzyna Lubnauer Adam Szłapka

Poseł Nowoczesnej obraził dziennikarza. Zamiast przeprosin usunął swój wpis

Adam Szłapka nazwał dziennikarza Rafała Ziemkiewicza "faszystą" po tym, jak dziennikarz skomentował wypowiedź Wandy Traczyk-Stawskiej, która powiedziała, że wszyscy powstańcy chcą delegalizacji Marszu Niepodległości. Poseł Nowoczesnej nie przeprosił, tylko usunął swój wpis.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Adam Szłapka Rafał Ziemkiewicz Marsz Niepodległości Powstanie Warszawskie twitter

Joanna Mucha przeszła do ruchu Hołowni. Politycy KO zaskoczeni jej decyzją

- Odejście poseł Joanny Muchy do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni jest zaskoczeniem; Hołowni pomyliły się priorytety i szuka wroga nie tam, gdzie trzeba - podkreślają posłowie KO w pierwszych komentarzach po ogłoszeniu decyzji przez Muchę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Joanna Mucha Szymon Hołownia Sejm Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Nowoczesna Adam Szłapka Urszula Augustyn Michał Szczerba

"Głupota nie ma granic". Mazurek ostro skrytykowała polityków opozycji za bojkot Orlenu

Apel o bojkot polskiej firmy Orlen, która zatrudnia 20 tys. pracowników, jest skrajnie nieodpowiedzialny - podkreśliła w środę europoseł PiS Beata Mazurek. Według niej wpis posła KO Adama Szłapki o tym, że "nie kupuje na Orlenie" pokazuje, iż "zaprzaństwo i głupota totalnej opozycji nie ma granic".
Zobacz więcej na temat:  Beata Mazurek PKN Orlen media dziennikarze polityka dziennikarstwo Adam Szłapka POLSKA

Szłapka wezwał do bojkotu Orlenu. Internauci bezlitośni dla szefa Nowoczesnej

"Adam Szłapka na swoich profilach w social media zażądał bojkotowania stacji Orlen. Internauci szybko poinformowali go, że paliwo z Orlenu jest sprzedawane na większości stacji benzynowych w kraju. Na pozostałych można zatankować głównie paliwo z Lotosu. Użytkownicy sieci pytają więc, dlaczego zakupy u Polaków, zamiast u Niemców czy Holendrów, tak bardzo bolą polityka opozycji" - pisze portal tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  Orlen Adam Szłapka Nowoczesna Gazeta Wyborcza prasa POLSKA społeczeństwo