Polskie Radio
Section05
kujawsko-pomorskie

Strefa Zdrowia w Toruniu. Sprawdź, kiedy możesz odbyć bezpłatne badania i konsultacje

W dniach 6 i 7 sierpnia Mobilna Strefa Zdrowia zaprasza na bezpłatne badania specjalistyczne i konsultacje lekarskie w Toruniu, które można wykonać w godzinach od 10.00 do 19.00 na placu przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu (ul. Droga Starotoruńska 1).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Toruń regiony kujawsko-pomorskie zdrowie społeczeństwo badania Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Aktywów Państwowych narodowy fundusz zdrowia PZU Andrzej Duda Agata Kornhauser-Duda

Premier Morawiecki: prawdziwy program PO to zlikwidowanie naszej polityki społecznej

- Rezygnacja z całej naszej polityki społecznej - to jest prawdziwy program Platformy Obywatelskiej - ocenił w Rypinie premier Mateusz Morawiecki. - Oni chcą powrotu do tego, jak było. A jak było? Stara bieda, prawo dżungli, ubóstwo i chaos. Nie pozwolimy na to - podkreślił szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony kujawsko-pomorskie premier Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość

"Przypadkowi mieszkańcy" wg TVN24: radna ugrupowania Brejzy i aktywistka KOD

Stacja TVN24 w piątkowym serwisie informacyjnym wyemitowała materiał przedstawiający relacje "zwykłych mieszkańców", którzy nie dostali się na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim podczas jego wizyty w woj. kujawsko-pomorskim. Okazało się jednak, że kobiety przedstawione w materiale jako "mieszkanka Inowrocławia" i "mieszkanka Grudziądza" to opozycyjne działaczki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony kujawsko-pomorskie media TVN Jarosław Kaczyński

Staranowali radiowóz, padły strzały. Trwa obława za włamywaczami

- W trakcie próby zatrzymania podejrzani, dwaj mężczyźni, uciekając samochodem, staranowali radiowóz, następnie porzucili auto i oddalili się pieszo. Poszkodowany został jeden z policjantów - przekazała podinsp. Kucharska. Jak dodała, podczas pościgu funkcjonariusze użyli broni służbowej. Do zdarzenia doszło w Golubiu-Dobrzyniu.
Zobacz więcej na temat:  policja polska policja regiony kujawsko-pomorskie POLSKA

"Rząd i samorząd mogą się uzupełniać". Szefernaker wzywa do współpracy "na rzecz rozwoju małych ojczyzn"

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker wziął udział w uroczystości nadania praw miejskich 10 miejscowościom. - Zachęcam do współpracy na rzecz rozwoju naszych małych ojczyzn, na rzecz rozwoju całej RP, która składa się z tych małych ojczyzn - zwrócił się do samorządowców. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Szefernaker polityka regiony miasto kujawsko-pomorskie łódzkie lubelskie mazowieckie świętokrzyskie śląskie wielkopolskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji