Polskie Radio
Section05
kujawsko-pomorskie

Toruń. Niezwykłe odkrycia na terenie budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage

Podczas realizacji prac związanych z budową Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu odkryto fundamenty budynku z XIV wieku - być może magazynu towarów. Relikty najprawdopodobniej zostaną rozebrane, a część może być przeniesiona i eksponowana w innej części gmachu ECFC.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Toruń archeologia odkrycia i ciekawostki odkrycia archeologiczne kujawsko-pomorskie

Awaria sieci gazowej w Inowrocławiu. Trwa napełnianie sieci gazem u klientów

Rozpoczęliśmy napełnianie sieci gazowej w Inowrocławiu. Gaz powinien wrócić do pierwszych klientów w niedzielę koło południa powiedział rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa Grzegorz Cendrowski. Awaria stacji zasilającej wystąpiła w sobotę. Awaria została usunięta tego samego dnia, a po południu i przez całą noc trwało zamykanie kurków u 12. tys. odbiorców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Inowrocław gaz ziemny awarie kujawsko-pomorskie

Andrzej Adamczyk: obwodnica Kowalewa Pomorskiego jest w trakcie realizacji

Obwodnica Kowalewa Pomorskiego jest w trakcie realizacji, jesteśmy na etapie przygotowania dokumentacji, która pozwoli wydać decyzję środowiskową - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców ministerstwo infrastruktury GDDKiA Bydgoszcz kujawsko-pomorskie drogi inwestycje infrastruktura bezpieczeństwo na drodze

Migranci zalewają Europę. Beata Szydło: to nasz rząd zablokował w 2015 roku przymusową relokację

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości, była premier Beata Szydło zapewniła, że Polska jest i będzie członkiem Unii Europejskiej. Podczas spotkania wyborczego z mieszkańcami Więcborka podkreśliła, że nasz kraj musi bronić własnych interesów na arenie międzynarodowej w związku z unijnym kryzysem migracyjnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kujawsko-pomorskie regiony Prawo i Sprawiedliwość Beata Szydło wybory wybory w Polsce wybory parlamentarne

Szef MEiN: są politycy z ZNP, którzy gwiżdżą, że budujemy salę gimnastyczną dla dzieci

Grupa protestujących starała się zakłócić briefing ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka ws. budowy nowej sali gimnastycznej w Brzozowie. Szef resortu krótko skwitował uczestników manifestacji. - Politycy z ZNP nie mają argumentów, tylko gwiżdżą - uciął minister Czarnek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek regiony kujawsko-pomorskie Ministerstwo Edukacji i Nauki Związek Nauczycielstwa Polskiego

Krzysztof Brejza rezygnuje z immunitetu. Chodzi o śledztwo ws. nieprawidłowości w inowrocławskim ratuszu

Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza zrezygnował z ochrony immunitetu. Swoją decyzję ogłosił na konferencji prasowej. Pozbawienia go ochrony chciała wcześniej gdańska prokuratura w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w inowrocławskim ratuszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koalicja obywatelska regiony kujawsko-pomorskie Inowrocław immunitet prokuratura

Chciał zawieszenia 13. i 14. emerytury, teraz wraca do łask Tuska. Nieoficjalnie: Lenz znajdzie się na listach opozycji

Tomasz Lenz będzie kandydatem paktu senackiego z okręgu nr 11, obejmującego powiaty toruński i chełmiński - informuje nieoficjalnie Wirtualna Polska. Decyzja jest sporą niespodzianką. Jeszcze w kwietniu bowiem sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński zapewnił, że Tomasz Lenz, który w zeszłym roku sugerował "zawieszenie" 13. i 14. emerytury, nie znajdzie się na listach partii w nadchodzących wyborach. Taka decyzję miał podjąć sam Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Lenz POLSKA wybory parlamentarne Platforma Obywatelska polityka Toruń kujawsko-pomorskie

Tragedia na drodze. W wypadku zginęła 40-letnia kobieta

40-letnia kobieta zginęła w wypadku samochodowym w Topoli (Kujawsko-Pomorskie). Do zdarzenia doszło w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa na skrzyżowaniu przez 38-letniego kierowcę Audi A4. Policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców wypadek kierowcy samochody Inowrocław policja audi ford bezpieczeństwo na drodze prokuratura kujawsko-pomorskie

Włocławianin zatrzymany podczas rozładunku 150 kg narkotyków. Zbudował w aucie specjalne skrytki

Ponad 150 kg różnego rodzaju narkotyków przejęli policjanci z Komendy Wojewódzkiej. Znaleźli je u mieszkańca Włocławka. 32-latek został zatrzymany na gorącym uczynku na jednej z włocławskich ulic podczas rozładunku narkotyków - mówi nadkomisarz Przemysław Słomski z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Zobacz więcej na temat:  narkotyki policja służby i bezpieczeństwo POLSKA regiony kujawsko-pomorskie Bydgoszcz