Polskie Radio
Section05
trzęsienie ziemi

Eksperci ostrzegają przed kolejną falą nielegalnych migrantów do Europy. "Powodem trzęsienie ziemi w Maroku"

Trzęsienie ziemi w Maroku w większości dotknęło ludność najbardziej zubożałych regionów kraju, skąd wywodzi się największa emigracja do Europy, a także marokańskich obszarów skupiających uchodźców z Afryki subsaharyjskiej, którzy znajdują się w tranzycie lub tymczasowo osiedlili się, ale nie mają zezwolenia na pobyt.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie trzęsienie ziemi Maroko bezpieczeństwo ŚWIAT Europa kryzys migracyjny 2023

Ogromne zniszczenia po trzęsieniu ziemi w Maroku. MSZ zadeklarowało chęć pomocy w akcji ratunkowej

Polska złożyła kondolencje rodzinom ofiar piątkowego trzęsienia ziemi w Maroku. Poinformowało o tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort dyplomacji napisał w dokumencie, że w tych tragicznych chwilach Polska jest "z narodem Maroka". Polskie MSZ zadeklarowało też chęć pomocy w akcji ratunkowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Północna Maroko trzęsienie ziemi kataklizmy akcja ratunkowa pomoc

Maroko blokuje pomoc od Francji po trzęsieniu ziemi. W tle napięcia dyplomatyczne

Z powodu napięć dyplomatycznych Maroko blokuje pomoc od Francji w łagodzeniu skutków tragicznego trzęsienia ziemi, choć przyjmuje ją od wielu innych krajów – informują w poniedziałek francuskie media. W trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w nocy z piątku na sobotę północną część Maroka, zginęło ponad 2100 osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Maroko trzęsienie ziemi kataklizmy pomoc służby ratunkowe

"Jesteśmy myślami i modlitwą z ofiarami żywiołu". Prezydent Duda i premier Morawiecki złożyli kondolencje Maroku

W imieniu narodu polskiego i własnym pragnę złożyć władzom i mieszkańcom Królestwa Marokańskiego najszczersze kondolencje w związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło ten kraj - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do króla Maroka Mohammeda VI. Z kolei premier Mateusz Morawiecki dodał, że skala tragedii w Maroku jest ogromna. Zapewnił też, że Polska jest gotowa pomóc. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Maroko trzęsienie ziemi premier Mateusz Morawiecki