Polskie Radio
Section05
Oceania

Nowy pakt militarny Chin. Hanna Shen: Pekin znów wykorzystuje sytuację międzynarodową do swoich celów

- Całość pokazuje, że w momencie, kiedy Zachód zajęty jest wojną na Ukrainie, rosną wpływy Chin na Pacyfiku. Nie jest to jedyny przypadek, kiedy Chińska Republika Ludowa wykorzystuje sytuację w Europie, żeby zwiększać swoje znaczenie - mówiła w Polskim Radiu 24 Hanna Shen (korespondentka polskich mediów na Tajwanie).     
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Antoni Opaliński Australia Oceania Chiny wyspy salomona Azja

Kinga Berdzik de Ortiz o projekcie „Polki na 7 kontynentach”

„Chciałam zobaczyć świat oczami Polek żyjących na wszystkich kontynentach. Mieszkam w Meksyku i ciągle dostaje pytania o to jak się tu żyje, co jemy, jak obchodzimy święta. Dzieląc się swoją wiedzą, postanowiłam porozmawiać z rodaczkami o ich życiu na emigracji” - zaznacza Kinga Berdzik de Ortiz, autorka projektu „Polki na 7 kontynentach”.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Polonia Meksyk ŚWIAT Ameryka Środkowa Ameryka Południowa Ameryka Północna Azja Australia Europa Oceania Antarktyda kobieta język polski Małgorzata Frydrych

Tłumy surferów na plaży, kolejki do fast foodów. Nowa Zelandia łagodzi ograniczenia

W pierwszych godzinach po poluzowaniu pierwszych restrykcji tłumy Nowozelandczyków ustawiły się w kolejkach po hamburgery i kawy na wynos - donosi Reuters. W poniedziałek premier kraju Jacinda Ardern ogłosiła zwycięstwo nad wirusem, ale wiele ograniczeń nadal obowiązuje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Australia Nowa Zelandia Oceania koronawirus pandemia COVID-19 kwarantanna bezpieczeństwo plaża