Polskie Radio
Section05
wideo zamachy Francja

"Euro 2016 mogłoby się odbyć w Polsce"

- Mam pewien pomysł, aby piłkarskie mistrzostwa Europy w 2016 roku odbyły się w Polsce. Mamy stadiony, mamy infrastrukturę. Kraj jest mniejszy, nie jest jeszcze tak spenetrowany przez wysłanników różnego rodzaju grup terrorystycznych - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Andrzej Janisz, komentator sportowy, dziennikarz radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Janisz Euro 2016 Piłka nożna wideo zamachy Francja zamachy terrorystyczne we Francji

Raport z Paryża "Paryżanie nie dali się zastraszyć"

Zapalone znicze, kwiaty i plakaty z hasłami "Nawet się nie boimy" - tak tydzień po zamachach wygląda Plac Republiki w Paryżu. Położony niedaleko sali koncertowej Bataclan i kawiarni "Le Petit Cambodge", gdzie dokonano zamachów, plac ten stał się symbolicznym miejscem pamięci - relacjonuje z Paryża korespondentka Polskiego Radia Magdalena Skajewska.
Zobacz więcej na temat:  Europa Francja Magdalena Skajewska terroryzm wideo zamachy Francja zamachy terrorystyczne we Francji

nasz wywiad Aleksander Smolar: to wojna wypowiedziana Francji

Po zamachach w Paryżu może dojść do dyskusji na temat wspólnej polityki zagranicznej i obronnej Zachodu i bardziej ofensywnego podejścia wobec Państwa Islamskiego – przekonuje w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl prof. Aleksander Smolar. - To jest gangrena, która zżera Bliski Wschód – dodaje.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Smolar Europa Francja islam Państwo Islamskie Paryż terroryzm wideo zamachy Francja zamachy terrorystyczne we Francji