Polskie Radio
Section05

wojciech szczęsny

Liga Mistrzów: Lewandowski podtrzyma skuteczność? TERMINARZ FAZY GRUPOWEJ

Faza grupowa tegorocznej edycji Ligi Mistrzów rozpocznie się 6 września. Ze względu na mundial w Katarze, ostatnia, szósta kolejka zostanie rozegrana już 1-2 listopada. W rozgrywkach nie zabraknie polskich piłkarzy, na czele z Robertem Lewandowskim. Kiedy "RL9" będzie miał okazję zagrać w LM po raz pierwszy jako piłkarz FC Barcelony?
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 22/23 Robert Lewandowski Arkadiusz Milik Piotr Zieliński

Sześciu Polaków w elicie. Zobacz, z kim zagrają w LM

Największym hitem - nie tylko z perspektywy polskiego fana - fazy grupowej Ligi Mistrzów będą starcia Bayernu Monachium z Barceloną. Oprócz Roberta Lewandowskiego w elicie zagra w tym sezonie jeszcze pięciu Biało-Czerwonych. To o jednego więcej niż przed rokiem, ale do rekordowego wyniku wciąż bardzo daleko.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga mistrzów Liga Mistrzów 22/23 Robert Lewandowski Piotr Zieliński Arkadiusz Milik

Serie A: Szczęsny kontuzjowany. Czeka go długa przerwa

Wojciech Szczęsny doznał kontuzji w meczu towarzyskim Juventusu z Atletico Madryt (0:4) i był zmuszony przedwcześnie opuścić boisko. Według komunikatu "Starej Damy" uraz wykluczy 32-letniego golkipera z udziału w dwóch pierwszych kolejkach Serie A, ale Szczęsny powinien zdążyć wrócić do pełni formy przed wrześniowym zgrupowaniem reprezentacji Polski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Serie A juventus turyn reprezentacja Polski

MŚ Katar 2022: Michniewicz wskazał jednego pewniaka do kadry. "Ty pojedziesz"

W poniedziałkowej konferencji prasowej przed meczem z Belgią w piłkarskiej Lidze Narodów wzięli udział selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz oraz bramkarz Wojciech Szczęsny. Szkoleniowiec musiał odpowiedzieć na pytanie o pewniaków do składu Biało-Czerwonych na mundial w Katarze. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Liga Narodów Katar 2022 reprezentacja Polski Czesław Michniewicz

Liczy się tylko mecz. Rybus tematem tabu na konferencji

We wtorek na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski podejmie Belgię. Na pytania dziennikarzy przed meczem odpowiadali Czesław Michniewicz oraz Wojciech Szczęsny. - To nie czas i miejsce, ta sprawa będzie się ciągnęła. Wrócimy do niej - odpowiedział selekcjoner na pytanie Mateusza Ligęzy z radiowej Jedynki o Macieja Rybusa.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Liga Narodów Piłka nożna SPORT uefa reprezentacja Belgii Czesław Michniewicz maciej rybus