Polskie Radio
Section05
Bogusław Liberadzki

"Wybór Donalda Tuska to szansa dla Polski i regionu"

– To, że Polak pozostał na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej, jest szansą dla Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Kandydatura Donalda Tuska została zaakceptowana przez 27 państw, przeciwko była tylko Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Bogusław Liberadzki Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej Donald Tusk Jacek Saryusz-Wolski Unia Europejska Komisja Europejska

Proces "Newsweeka" z synami Bogusława Liberadzkiego

W 2005 roku na łamach "Newsweeka" ukazał się artykuł "Kamienicznik", dotyczący europosła Bogusława Liberadzkiego. Był częścią cyklu, dotyczącego zasobów materialnych parlamentarzystów. W tekście wspomniani zostali również synowie posła, którzy wytoczyli autorom proces o zniesławienie. O szczegółach mówił w audycji Kulisy Spraw mec. Dariusz Pluta – specjalista prawa medialnego.
Zobacz więcej na temat:  Kulisy Spraw Jerzy Jachowicz Bogusław Liberadzki sąd media

"Europosłowie nie rozmawiają o Polsce”

- Po tym, co się stało w Wielkiej Brytanii, instytucje UE powinny zająć się tym, co łączy pozostałe 27 krajów – mówił w Trójce europoseł Zbigniew Kuźmiuk (PiS), komentując plany debaty i rezolucji o Polsce. Bogusław Liberadzki (SLD) również ocenił, że europosłowie mają teraz ważniejsze problemy do rozwiązania i co innego zajmuje myśli eurodeputowanych.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Bogusław Liberadzki Parlament Europejski Trójka Unia Europejska Zbigniew Kuźmiuk