Polskie Radio
Section05
MSZ

Konferencja "Gdzie jest czarny neseser?". Krzysztof Czabański: albumy spełniają misję publiczną

- Jeżeli mamy mówić o historii albumów tożsamościowych, trzeba wspomnieć o albumach z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podczas premiery pięciopłytowego albumu "Kolekcja płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 roku". Polskie Radio jednocześnie inicjuje dziś pod hasłem "Gdzie jest czarny neseser?" narodowe poszukiwania zaginionego zbioru płyt z września 1939 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Płyty Polskiego Radia media MSZ Rada Mediów Narodowych Instytut Pamięci Narodowej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Krzysztof Czabański patriotyzm

Prezes Polskiego Radia: udostępniamy dźwięki z ocalonych płyt z 1939 roku. To wyjątkowy album

Polskie Radio zainicjowało narodowe poszukiwania zaginionego zbioru płyt z września 1939 roku. - To okazja do zaprezentowania wspaniałego albumu tożsamościowego wydanego przez Polskie Radio, kolekcja płyt gramofonowych Polskiego Radia z września 1939 roku - powiedziała prezes Polskiego Radia S.A. Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Płyty Polskiego Radia media MSZ IPN Rada Mediów Narodowych W POLSKIM RADIU

NASZ WYWIAD "Szuszkiewicz bez rozlewu krwi zniszczył imperium zła". Siwczyk: to było osiągnięcie całej europejskiej cywilizacji

- Porozumienie białowieskie o rozpadzie ZSRR, które podpisał Stanisław Szuszkiewicz, to było doprawdy wielkie, historyczne osiągnięcie. Chodzi nie tylko o państwa, które w efekcie w pełni się uniezależniły. Było to wielkie osiągnięcie całej europejskiej cywilizacji - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Wiaczesław Siwczyk, białoruski działacz opozycyjny. Jak ważny był to krok, widzimy dzisiaj, gdy rosyjski imperializm znowu się odradza. Możemy zobaczyć, jakie są tego skutki - podkreślił działacz.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Stanisław Szuszkiewicz MSZ NASZ WYWIAD ŚWIAT Rosja Ukraina opozycja demokratyczna

TYLKO U NAS Ambasador RP na Białorusi: Stanisław Szuszkiewicz był historyczną postacią, przyjacielem Polski

- Stanisław Szuszkiewicz dobrze rozumiał Polskę. Był przyjacielem Polski i mówił biegle po polsku, rozumiał jak ważne jest nasze dobre sąsiedztwo. Był nestorem opozycji wobec dyktatury na Białorusi – przekazał portalowi PolskieRadio24.pl ambasador RP na Białorusi Artur Michalski.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś TYLKO U NAS Stanisław Szuszkiewicz MSZ

Odtajniona notatka dla Tuska. Nie chcieli Ukrainy w NATO i UE, a Rosja miała nie być zagrożeniem

Donald Tusk i Radosław Sikorski kierowali się stanowiskiem, że Rosja powinna stać się partnerem Polski i szeroko pojętego Zachodu i dostarczycielem surowców oraz, że nie będzie ona stanowić żadnego zagrożenia, a już zwłaszcza militarnego. Odtajnioną notatkę opublikowało TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Ukraina Rosja Moskwa MSZ Radosław Sikorski Unia Europejska NATO

Wiceszef MSZ: coraz więcej państw UE rozumie, że trzeba Rosji odciąć tlen i wprowadzić sankcje na ropę i gaz

Kwestia nałożenia embarga na import ropy i gazu z Rosji była dziś jednym z tematów spotkania szefów dyplomacji krajów członkowskich w Luksemburgu. Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział, że Polska będzie zabiegać o natychmiastowe wstrzymanie importu.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Ukraina Rosja Marcin Przydacz Europa Unia Europejska MSZ ŚWIAT gaz import sankcje

Likwidacja nauczania po polsku. MSZ potępia atak władz białoruskich na prawa mniejszości

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie potępia kolejny drastyczny atak władz białoruskich na podstawowe prawa mniejszości polskiej. W ten sposób resort odniósł się do decyzji o całkowitej rusyfikacji nauczania w państwowych szkołach z polskim językiem wykładowym w Grodnie i w Wołkowysku, a także w szkole w Brześciu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka MSZ Białoruś edukacja mniejszości narodowe szkoła