Poland 2.0 Summit - za nami kolejna odsłona konferencji dla studentów  

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 12:00
W Warszawie, pod patronatem Czwórki, odbyła się jedna z największych konferencji studenckich w Polsce i za granicą - Poland 2.0 Summit. - To, co się dzieje na konferencji jest dużą wartością - mówi Paulina Domek z Fundacji Poland 2.0. - Jednak, oprócz wykładów i nauki, ważni są przede wszystkim ludzie. 
Konferencje Poland 2.0 Summit połączyły już setki ambitnych ludzi,
Konferencje Poland 2.0 Summit połączyły już setki ambitnych ludzi,Foto: shutterstock/Matej Kastelic
  • Zakończyła się Konferencja Poland 2.0 Summit, jedna z największych konferencji studenckich w Polsce i za granicą. 
  • Tematyka paneli była skupiona wokół prawa, finansów, zdrowia, energetyki i technologii.
  • Tegoroczna odsłona Poland 2.0 Summit odbyła się w dniach 22 i 23 września 2023 roku w Warszawie.
  • Wydarzenie odbyło się pod patronatem Czwórki. 

 

W Warszawie zakończyła się konferencja Poland 2.0 Summit. Przez dwa dni: 22 i 23 września 2023 roku, młodzi ludzie mogli wziąć udział w wykładach, debatach i warsztatach. Tematyka paneli była skupiona wokół prawa, finansów, zdrowia, energetyki i technologii. Podczas wydarzenia poruszane były między innymi tematy kryzysu energetycznego w Europie, rewolucji technologicznych w sporcie i zjawiska nearshoringu. Czwórka była patronem wydarzenia.


Sztuczna inteligencja na Konferencji Poland 2.0 Summit

Co daje młodym ludziom udział w Poland 2.0 Summit? O to zapytaliśmy jej uczestników. - Udział w tej konferencji pozwala mi nie tylko rozpoznać bardziej możliwości rozwijania swojej kariery na rynku polskim, ale również poznać wielu profesjonalistów z rynku zarówno technologii, jak i biznesu i finansów w Polsce - mówi Marcin Waliszewski, student z Rotterdamu. - Najbardziej interesują mnie tematy związane ze sztuczną inteligencją, ponieważ w tym roku jest to topowy temat. Jestem zainteresowany zarówno etycznymi implikacjami wprowadzania sztucznej inteligencji do biznesu oraz tym, jak możemy ją rozwijać i jak możemy ją wykorzystać.

Jak zaznacza rozmówca Oliwii Krettek, temat sztucznej inteligencji wzbudza sporo kontrowersji: wiele nadziei, ale także i obaw. - To jest temat często poruszany, wiele się mówi o tym, że maszyny mogą nas zastąpić. Szczerze mówiąc bardzo się tego obawiałem i nadal obawiam - opowiada. - Jednak właśnie poprzez udział w takich konferencjach staram się tak przygotować, aby móc używać sztucznej inteligencji. Żeby zwiększyć raczej efektywność swojej pracy, niż bać się o to, że zostanę przez sztuczną inteligencję zastąpiony.


Co daje młodym ludziom udział w konferencji Poland 2.0 Summit?

- Generalnie udział w tej konferencji daje mi przede wszystkim możliwość poznania nowych, ciekawych osób, które swoim działaniem inspirują mnie do rozwijania się i poznawania siebie jak najlepiej - dodaje inna z uczestniczek konferencji.

Interakcja, to także ważny aspekt spotkań młodych ludzi, co podkreśla organizatorka wydarzenia Paulina Domek. - To, co się dzieje na konferencji Poland 2.0 Summit jest dużą wartością. Jednak, oprócz wykładów i nauki, ważni są przede wszystkim ludzie - tłumaczy. - To, że się spotykamy, rozmawiamy w kuluarach. Także to, że mamy możliwość wymiany zdań, zobaczenia przeróżnych perspektyw, czy to ze świata modowego, czy ze świata sztucznej inteligencji, a najlepiej razem na jednym panelu, jak to się dzieje u nas w tym roku. Jednak wartością nadrzędną są ludzie i to, co się dzieje po konferencji, budowanie kontaktów i przyjaźni, które zostają na lata.


Posłuchaj
04:27 Czwóka/Kto pytał? Poland 2.0 Summit 24.09. 2023.mp3 O konferencji Poland 2.0 Summit mówią jej uczestnicy i Paulina Domek, z Fundacji Poland 2.0 (Kto pytał?/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Kto pytał?

Prowadzi: Oliwia Krettek

Data emisji: 23.09.2023

Godzina emisji: 12.47

aw


Czytaj także

Osiedle przyszłości. Polscy studenci z międzynarodową nagrodą

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 13:00
Odpowiedź na pytanie: "jak będziemy mieszkać za 50 lat?", świetnie znają studenci Politechniki Wrocławskiej. Główna nagroda w konkursie Intuiture2075 powędrowała w ręce Mai Stankowskiej, Mateusza Baranowskiego i Klaudii Ryś za projekt ekowioski na Dolnym Śląsku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauka szybkiego liczenia. Poznaj tajniki japońskiej arytmetyki mentalnej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 20:14
- Jestem sorobanistką, czyli uczę ludzi szybko liczyć - mówi Aneta Grzanka, pedagog i certyfikowany trener matematyki mentalnej. Kompetencje matematyczne są przydatne w wielu dziedzinach życia. A najważniejsze jest to, że mają je nawet te osoby, które w szkole nie radziły sobie z dodawaniem i dzieleniem.
rozwiń zwiń