Gastronomiczne podróże i odkrywanie Krakowa - sobotnie popołudnie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2023 14:20
Gościem audycji będzie Agnieszka Kuś, z którą wyruszymy w gastronomiczną podróż. Przeniesiemy się także do Krakowa i sprawdzimy, jakie atrakcje kryje to miasto poza utartymi szlakami. 
W audycji m.in. zaprosimy na zwiedzanie Krakowa
W audycji m.in. zaprosimy na zwiedzanie KrakowaFoto: shutterstock/TTstudio

W najbliższym wydaniu audycji, gościem Mateusza Kulika będzie Agnieszka Kuś z bloga Patrzę i jem. Przekonuje w nim, że poznawane dziejów miast poprzez regionalne kulinaria może być ciekawe. Namawia także internautów do poszukiwania dawnych smaków we współczesnej Polsce i szukanie odpowiedzi na pytanie czy rocznice historyczne można uczcić kulinarnie. Agnieszka na takie historyczno-gastronomiczne wyprawy wyrusza tak często, jak może. W sobotnie popołudnie opowie w Czwórce, jak smakuje historia. 

W audycji także zaprosimy na spotkanie z Zofią Jurczak, autorką książki "Kraków. Nieprzewodnik dla turystów i mieszkańców". Odsłania w niej nieznane oblicze tego miasta i pokazuje Kraków z zupełnie innej perspektywy. Przewodnik Jurczak może być inspiracją dla innych do odkrywania miejsc poza turystycznym szlakiem i poznanie nieznanej strony królewskiego grodu. Czytelnicy mogą spodziewać się minimum dat i suchych faktów, za to maksimum dobrych historii. Wszystko powiązane jest z konkretnymi adresami, by ułatwić poznawanie mniej znanej strony Krakowa.

W dalszej części audycji także znajdzie się coś dla fanów gamingu. Jerzy Bartoszewicz opowie o Red Dead Redemption. Jak się okazuje ostatnia zapowiedź gry nie została najlepiej przyjęta przez fanów. Dlaczego? O feedback graczy zapytany został w rezultacie CEO Take-Two Interactive, Strauss Zelnick. Co poszło nie tak i skąd rozczarowanie graczy? O tym powiemy w sobotnim wydaniu audycji. 

W Czwórce nie zabraknie także hitów z listy przebojów audycji "Będzie głośno!" oraz ciekawych podcastów. 


Sprawdź także:


***

Na audycje "Czwórka do kwadratu" zapraszamy w sobotę (19.08) o godz. 15.00. Program poprowadzi Mateusz Kulik.

aw

Czytaj także

"Atlas dziur i szczelin". Jak żyją ptaki i owady w wielkim mieście?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2023 15:51
- W każdym mieście czy miasteczku jest tak naprawdę drugie miasto. Druga społeczność, której na co dzień nie dostrzegamy, a z obserwowania której można mieć ogromną satysfakcję - mówił Michał Książek, autor książki "Atlas dziur i szczelin". To lektura, która ma zachęcać mieszkańców miast do rozejrzenia się wokół siebie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym smakuje Podlasie? Mgłą, historią i cepelinami

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2023 11:10
Wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by doświadczyć niesamowitych wrażeń. - Podlasie ma wiele do zaoferowania - od zabytków, przez przyrodę, aż do kuchni - przekonuje w Czwórce Anna Kraśnicka, autorka bloga o Podlasiu. 
rozwiń zwiń