BEST Hacking League. Startuje maraton programowania

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 19:00
W ten weekend w Warszawie odbędzie się BEST Hacking League. Maraton programowania organizują studenci Politechniki Warszawskiej, a Czwórka jest patronem tego wydarzenia. 
Hackathon to wydarzenie, podczasktórego drużyny programistów rywalizują ze sobą by rozwiązać dany problem, w ograniczonym czasie. (zdj. ilustracyjne)
Hackathon to wydarzenie, podczas którego drużyny programistów rywalizują ze sobą by rozwiązać dany problem, w ograniczonym czasie. (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Frame Stock Footage
  • BEST Hacking League to jeden z największych hackathonów w Polsce.
  • Organizują go studenci Politechniki Warszawskiej.
  • Najbliższy maraton programowania odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2024 roku pod patronatem Czwórki.

Kto bierze udział w hackathonach?

Hackathon to wydarzenie, podczas którego drużyny programistów rywalizują ze sobą, by rozwiązać dany problem w ograniczonym czasie. Tego typu imprezą jest m.in. BEST Hacking League - 24-godzinny maraton organizowany przez studentów Politechniki Warszawskiej dla innych studentów z całej Polski. 

- Żeby wziąć udział w Hacking League, trzeba mieć opanowaną choć podstawową wiedzę na temat programowania. Dlatego zgłaszają się do nas osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę w tej dziedzinie, ale też "wytrawni gracze" - mówi Katarzyna Gajos z Organizacji Studentów BEST. - Ważne jest też to, że rywalizacja odbywa się między drużynami, które liczą od dwóch do czterech osób.

Strefa chilloutu i wsparcie mentorów

BEST Hacking League odbędzie się już po raz dziewiąty. Potrwa całą dobę, ale uczestnicy będą mieli do dyspozycji strefę chillu, jeśli poczują, że są zmęczeni. Mogą też skorzystać z pomocy doświadczonych mentorów.

Co w programie BEST Hacking League?

- W tym roku mamy cztery kategorie - w tym jedną nową: Cyberbezpieczeństwo - mówi Filip Langiewicz. - Uczestniczki i uczestnicy maratonu dostaną cztery zadania - po jednym w każdej kategorii. Zadania są zróżnicowane - na przykład w kategorii Software programują aplikacje, a w Hardware budują prototyp urządzenia.  

Posłuchaj
13:24 CZWÓRKA Czwórka do piatej - hacaton 19.04.2024.mp3 BEST Hacking League - o maratonie programowania dla studentów z całej Polski (Czwórka do piątej/Czwórka)
  • Hardware

W trakcie maratonu programowania z kategorii Hardware uczestnicy będą mieli do rozwiązania szereg zadań, takich jak projektowanie układów elektronicznych, tworzenie prototypów urządzeń, testowanie sprzętu oraz programowanie mikrokontrolerów. Zadania będą wymagały od uczestników znajomości różnych technologii i narzędzi, takich jak np. Arduino. Będą musieli wykorzystać swoje umiejętności do zbudowania i zaprogramowania prototypu urządzenia.

  • Cybersecurity

W kategorii Cybersecurity uczestnicy będą konfrontować się z różnorodnymi wyzwaniami z zakresu bezpieczeństwa informatycznego. Będą musieli wykorzystać swoją wiedzę z obszaru analizy zagrożeń, ochrony danych oraz testowania penetracyjnego. Zadania będą wymagały od uczestników analizy luk w zabezpieczeniach, projektowania i implementacji skutecznych mechanizmów obronnych oraz reagowania na potencjalne ataki. Uczestnicy będą musieli wykorzystać swoje zdolności do przewidywania potencjalnych zagrożeń oraz szybkiego reagowania na zmieniające się sytuacje w celu zapewnienia bezpieczeństwa systemów informatycznych.

  • Software

Kategoria Software to wyjątkowa okazja dla programistów, którzy chcą pokazać swoje umiejętności w tworzeniu oprogramowania. Uczestnicy tej kategorii będą mieli do czynienia z tworzeniem algorytmów, projektowaniem aplikacji oraz implementacją funkcjonalności. Będą musieli wykorzystać swoje umiejętności programowania i matematycznej wiedzy, aby stworzyć innowacyjną aplikację.

  • Artificial Intelligence

Kategoria skupia się na rozwiązywaniu złożonych problemów, wykorzystując technologie sztucznej inteligencji, w tym uczenie maszynowe, sieci neuronowe, przetwarzanie języka naturalnego, rozpoznawanie obrazów i wiele innych. Uczestnicy tej kategorii będą mieli do czynienia z różnymi wyzwaniami, takimi jak analiza danych, klasyfikacja, prognozowanie, automatyczne rozpoznawanie, generowanie treści. Będą musieli wykorzystać swoje umiejętności programowania i matematycznej wiedzy, aby stworzyć najskuteczniejszy algorytm na podstawie danych.

Zobacz także:

BEST Hacking League odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2024 w Warszawie pod patronatem Czwórki. Zwycięskie drużyny mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Weronika Puszkar

Goście: Katarzyna Gajos, Filip Langiewicz (Organizacja Studentów BEST)

Data emisji: 19.04.2024

Godzina emisji: 14.15

kul/mat. prasowe/wmkor

Czytaj także

Mentoring UW. "Pomagamy studentom realizować ich projekty"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2024 19:40
Mentoring UW - program realizowany we współpracy Inkubatora UW i Klubu Absolwentów UW- to wyjątkowe przedsięwzięcie, łączące studentów Uniwersytetu Warszawskiego, z absolwentami tej uczelni, którzy już odnieśli swoje pierwsze sukcesy lub są doświadczonymi praktykami w swojej branży.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dyplomacja Przyszłości. Rady dla przyszłych konsulów i ambasadorów

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 15:30
- Dyplomatą można zostać po każdym kierunku studiów, trzeba tylko interesować się tym, co dzieje się wokół nas - przekonują założyciele Fundacji Dyplomacji Przyszłości. - Trzeba też odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką rolę chce się pełnić w tym świecie. 
rozwiń zwiń