X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polscy studenci wybierają uczelnie w ciepłych krajach

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 21:00
Jeszcze nie dawno stypendyści znad Wisły wybierali najczęściej studia w Niemczech. Teraz tendencja uległa zmianie i, zdaniem eksperta Czwórki, polscy żacy najchętniej wybierają Hiszpanię, a także Francję.
Audio
  • Rozmowa z Małgorzatą Członkowską-Naumiuk
  • Rozmowa z Dorotą Myśliwiec, która przez pół roku studiowała w Kopenhadze
  • Rozmowa z Michałem Judą z portalu Erasm.us

W 2010 roku stanowiliśmy także liczną grupą studentów z Erasmusa w Grecji. – Polacy chętnie wybierają ten kraj by odbywać praktyki, głównie w branży hotelarskiej - opowiada Małgorzata Członkowska-Naumiuk z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Polacy, wybierając kraj, do którego chcą pojechać, kierują się wieloma względami, ale, zdaniem gościa Czwórki, jednym z najważniejszych pozostaje język, w którym prowadzone są zajęcia. Polscy studenci biorą też pod uwagę jakość nauczania, ale i… pogodę oraz walory turystyczne danego regionu.

Ale też liczba naszych studentów wyjeżdżających na Erasmusa, zdaniem Małgorzaty Członkowskiej-Naumiuk, rośnie coraz wolniej. – Coraz więcej osób wybiera po prostu praktyki – wyjaśnia gość Czwórki.

Posłuchaj całej rozmowy z Małgorzatą Członkowską-Naumiuk, a także ze studentami, którzy byli na Erasmusie i odwiedzili "Śniadanie europejskie" w Czwórce, klikając w pliki dźwiękowe.

 (kd)
              

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy nauka musi być nudna?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2012 21:00
W poniedziałek w "Poranku" poznaliście atrakcyjne sposoby na naukę! Rozwiązania proponowane przez Centrum Nauki Kopernik to m. in. śpiewająca Wikipedia i żywa biblioteka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca dla młodych: Jest źle, ale nie jest tragicznie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 10:00
- Mamy nadpodaż ludzi z wyższym wykształceniem, które jest trudne do zmonetyzowania - mówił w Czwórce Rafał Glogier-Osiński z GazetaPraca.pl, który w audycji na "4 ręce" radził młodym ludziom jak sobie radzić na trudnym rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europarlament od kuchni: jak wygląda życie europosłów?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012 13:30
Zwykłym śmiertelnikom z jedzeniem w Brukseli kojarzą się m. in… pralinki. Tymczasem nawyki żywieniowe europarlamentarzystów są tak różne, jak odmienne są tradycje w poszczególnych europejskich państwach.
rozwiń zwiń