Up To Date i muzyczna lekcja włoskiego - Czwórka na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 14:40
Zaprosimy na relację z konferencji Up To Date Festival, który rokrocznie odbywa się w Białymstoku. Będzie też muzyczna lekcja języka włoskiego, koronawirus według milenialsów i wywiad z kolarzem Bartoszem Huzarskim.
Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival 2019
Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival 2019Foto: Radek Kamiński/mat. pras.

up to date 2019 1200.jpg
Up To Date Festival 2019. Czwórka w Białymstoku!

Pierwsze słyszę 7.00 - 9.00 - relacja z konferencji Up To Date Festival. Festiwal odbywa się rokrocznie w Białymstoku, w samym sercu północno-wschodniej Polski. Każdego roku UTDF odwiedzają tysiące gości, zaś wydarzenia festiwalowe zaplanowane są w tak różnorodnych przestrzeniach, jak choćby Stadion Miejski w Białymstoku czy Pałac Branickich. Jak w tym roku będzie wyglądało to wydarzenie? Co w jego  organizacji zmieni pandemia?

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki >>>

Dajesz radę 14.00 - 15.00 - lekcja języka włoskiego. Jedną z najpopularniejszych włoskich piosenek na TikToku jest Il Bacio Di Klimt Emanuele Aloia. Jej autor ma 21 lat i bije rekordy odsłon na YouTube i w serwisach streamingowych. Słowa piosenki są bardzo łatwe i mogą być pomocne dla początkujących w nauce włoskiego. Innym sposobem na naukę może być serial Suburra, czyli obecnie najpopularniejszy serial włoski w Polsce.  Bohaterowie mówią tam w dialekcie romanesco - co to oznacza? Czy naukę powinno zaczynać się od dialektów? Czym różni się włoski z południa, północy, z Sardynii czy Sycylii?

Czat Czwórki 15.00 - 17.00 - przedstawiciele pokoleń X i Y deklarują, że pandemia miała negatywny wpływ na ich samopoczucie - pokazują dane GfK. Zapraszamy na rozmowę o tym, dlaczego młodzież  i pokolenie X gorzej od innych nosi psychicznie pandemię Covid-19.

Strefa Sportu 21.30 - 22.00 - Jaki będzie kolarski wyścig Tour de Pologne w czasach pandemii koronawirusa? Norbert Michalak zaprasza na rozmowę z kolarzem Bartoszem Huzarskim.

Literatura

  • Godz. 8.30 - W "Kąciku literackim" polecamy interpretację wiersza „Pomidor” Jana Brzechwy w wykonaniu Grzegorza Łapanowskiego.
  • Godz. 8.35 - fragmenty książki "Rok 1984" George'a Orwella, czyta Jerzy Radziwiłowicz.
  • Godz. 10.45 - fragmenty książki "Genialna przyjaciółka" Eleny Ferrante czyta Laura Breszka.
  • Godz. 15.45 – fragmenty książki "Miłość w czasach zarazy" Gabriela Garcia Marqueza, czyta Adam Ferency.

***

mat. pras./kd

 

Czytaj także

Jesteśmy w Kątach Rybackich na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 12:00
Nasi dziennikarze są w Kątach Rybackich. To tam w ten weekend rozgrywane są Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Czwórka objęła to wydarzenie swoim patronatem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe hobby internautów na świecie - oglądamy streamingi gamerów

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 17:08
Pandemia koronawirusa przyczyniła się do ogromnej popularności streamingujących gamerów. Podczas lockdownu nie tylko oglądaliśmy filmy czy seriale, ale sięgaliśmy także po inny typ rozrywki - gry online i oglądanie mistrzów tej dyscypliny.
rozwiń zwiń