Przeczytaj "Upadek gigantów" Kena Folletta

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 11:11
Najnowszy bestseller Kena Folletta ukazuje się po polsku pod patronatem Czwórki. To pierwsza część nowej sagi historyczno-przygodowej obejmującej cały wiek XX.

"Upadek gigantów" otwiera nową epicką trylogię autora "Filarów Ziemi", zatytułowaną "Stulecie". Na tle burzliwych wydarzeń kształtujących XX wiek – I wojny światowej, rewolucji październikowej, ostatecznego upadku arystokracji – rozgrywa się pełna napięcia, nieoczekiwanych zwrotów akcji, intryg i przygód opowieść o wzajemnie splątanych losach pięciu rodzin: walijskiej, angielskiej, niemieckiej, amerykańskiej i rosyjskiej.

Fikcyjni bohaterowie zostali umieszczeni w otoczeniu postaci historycznych, co czyni ich uczestnikami i świadkami najważniejszych wydarzeń decydujących o losach ówczesnego świata. Akcja książki przenosi czytelnika z walijskiej prowincji do Londynu, Paryża, Sankt Petersburga, Waszyngtonu i na fronty wojenne.

Trzynastoletni Billy Williams uczy się być mężczyzną w walijskich kopalniach węgla, a po wybuchu wojny zostaje żołnierzem i walczy na froncie we Francji. Jego siostra Ethel trafia jako służąca do domu arystokratki, Maud Fitzherbert, wyemancypowanej kobiety uwikłanej w niebezpieczny romans z niemieckim dyplomatą i szpiegiem Walterem von Ulrichem. Ze związku Ethel i hrabiego Fitzherberta rodzi się syn, nieuznany jednak przez ojca.

Nieszczęśliwie zakochany Amerykanin Gus Dewar, młody student prawa i przyjaciel Fitzherberta, otrzymuje szansę (jako asystent prezydenta Wilsona) na wspaniałą karierę w Białym Domu. Osieroceni przez matkę bracia Grigorij i Lew Peszkow snują plany emigracji z Rosji do mitycznej Ameryki, ale ich pełną realizację uniemożliwia wojna. Grigorij bierze udział w tworzeniu nowej władzy bolszewickiej i zostaje komisarzem ludowym...

WYGRAJ "UPADEK GIGANTÓW"

Słuchaj "Stacji Kultura", "Poranka", "Magazynu", "Kalendarza Kulturalnego", "Bed&Breakfast" i "Kontrkultury"!

Czytaj także

Przeczytaj "Pod piracką flagą". Polecamy.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2010 08:00
"Pod piracką flagą" – ostatnia książka Michaela Crichtona, twórcy "Parku Jurajskiego", "Systemu", czy chociażby serialu "Ostry Dyżur". Powieść poleca Program 4 Polskiego Radia. Książkę rozdajemy na naszej antenie i Blipie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuka za sztukę

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2010 14:00
Akcja "Czwartego wymiaru". Wymieniaj, rozsyłaj, baw się. Zaczęło się od długopisu. A co teraz dacie za sweter Gruchy? :)
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czysta krew" - sezon 2 na DVD

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2010 12:00
Pod patronatem Czwórki ukazuje się na DVD drugi sezon uhonorowanego Złotym Globem i nagrodą Emmy serialu o miłości i... wampirach. Do zdobycia na naszej antenie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turystykę gnębi lifestyle

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2010 16:38
Ludzie są znudzeni podróżniczą sztampą. Szukają ekstremalnych wrażeń, a to nie ma wiele wspólnego z turystyką – twierdzi ekspert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowości na DVD pod patronatem Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 11:11
Oglądaj na DVD "Lot nad kukułczym gniazdem", "Wyposażony" oraz "Flight of the Conchords". Filmy możesz wygrać słuchając Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ostatnie królestwo" i "Martwy jak zimny trup"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 12:30
Mamy dla was dwie propozycje książek, które objęliśmy patronatem.
rozwiń zwiń