Turystykę gnębi lifestyle

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2010 16:38
Ludzie są znudzeni podróżniczą sztampą. Szukają ekstremalnych wrażeń, a to nie ma wiele wspólnego z turystyką – twierdzi ekspert.
Audio

– Ciężko określić, czym właściwie jest turystyka ekstremalna. Jest to kwestia nomenklatury. Każdy ma swoje wyobrażenie o ekstremalności – mówił w „Magazynie” Andrzej Wnęk z Klubu Podróżnik w Warszawie.

– Należy zdefiniować, od jakiego poziomu zaczyna się ekstremalność. Ta granica będzie u każdego przebiegała gdzie indziej. Wszystko zależy od tego, czego dana osoba poszukuje – zaznacza gość Justyny Dżbik. – Powszechnie znaną praktyką jest jeżdżenie po świecie i fundowanie sobie sportów ekstremalnych dających dużą dawkę adrenaliny, nie ma to jednak nic wspólnego z turystyką – zastrzega.

Zdaniem Wnęka, największym podróżniczym ekstremum jest docieranie do miejsc, do których ludzie zazwyczaj nie docierają, odwiedzanie niezbadanych zakątków Ziemi. – Wyprawy, które wymagają dużej wytrzymałości i sprawności fizycznej, pozwalają sprawdzić się w starciu z naturą, są również wielkim wyzwaniem – dodaje.

Obecnie ludzie są znudzeni podróżniczą sztampą – ubolewa podróżnik. –Turystykę gnębi lifestyle. Człowiek chce zrobić coś oryginalnego, zagląda na pierwszy lepszy portal i dowiaduje się, że tysiące ludzi robi to czy tamto – tłumaczy. Ciężko dzisiaj o jakąkolwiek unikalność w turystyce – puentuje.

 

Am

Czytaj także

Przeczytaj "Upadek gigantów" Kena Folletta

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 11:11
Najnowszy bestseller Kena Folletta ukazuje się po polsku pod patronatem Czwórki. To pierwsza część nowej sagi historyczno-przygodowej obejmującej cały wiek XX.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez przedszkola ani rusz

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2010 17:34
Edukacja przedszkolna uczy życia w społeczeństwie, a placówka przedszkolna może być biznesem – przekonują eksperci MEN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochodowe rozpraszacze

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2010 11:44
Za kierownicą rozmawiamy przez telefon, poprawiamy makijaż, golimy się. Traktujemy auto jak mobilny dom. To śmiertelnie niebezpieczne – ostrzega ekspert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy gość jest VIP-em

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 08:00
Jak się witać? Czy w cudzym mieszkaniu należy zdejmować buty? Jak dawać i przyjmować prezenty? – Oto garść porad od specjalisty.
rozwiń zwiń