Lednica 2000. Spotkania młodych bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 15:51
Modlitwa, dobra energia, muzyka, śpiew i taniec - w tym roku już po raz 20. odbędą się "Spotkania Młodych - Lednica 2000".
Audio
  • Jak przebiegają "Spotkania Młodych Lednica 2000" i co ciągnie do Lednicy młodych katolików każdego roku? (Się mówi/Czwórka)
XIX edycja Spotkań Młodych Lednica 2000. W spotkaniu wzięły udział dziesiątki tysięcy wiernych z Polski i zagranicy. Lednica jest największym na świecie regularnym spotkaniem religijnym młodych bez osobistego udziału papieża
XIX edycja Spotkań Młodych Lednica 2000. W spotkaniu wzięły udział dziesiątki tysięcy wiernych z Polski i zagranicy. Lednica jest największym na świecie regularnym spotkaniem religijnym młodych bez osobistego udziału papieżaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Tegoroczna edycja imprezy wystartuje 4 czerwca, przebiegać będzie pod hasłem "Amen" i ma nawiązywać do 1050. rocznicy Chrztu Polski. - Z roku na rok na lednickie pola przyjeżdża coraz więcej osób. Tajemnicą powodzenia tej imprezy jest chyba to, że tam po prostu… nie ma tajemnic. O. Jan Góra, pomysłodawca i organizator imprezy, nigdy nie miał przed młodzieżą sekretów, za to zawsze znajdował czas, by odpowiedzieć na wszystkie pytania młodych ludzi - mówili Ola Cieśla, Paula Bochenek i Michał Sadowski, uczestnicy części dotychczasowych lednickich spotkań.

W audycji tłumaczyli, co jeszcze ciągnie ich na lednickie pola każdego roku w pierwszy weekend czerwca. Wysłuchaliśmy także materiału Justyny Tylczyńskiej, w którym Agnieszka Chrostowska z zespołu Siewcy Lednicy opowiadała o historii lednickich spotkań. Zdradziła, czym były one zainspirowane i co powiedział papież Jan Paweł II o. Górze podczas pewnej rozmowy w Częstochowie.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Ola Cieśla, Paula Bochenek i Michał Sadowski (uczestnicy niektórych z dotychczasowych "Spotkań "Młodych - Lednica 2000")

Data emisji: 20.05.2016

Godzina emisji: 15.00

kd/kul

Czytaj także

Młodzi katolicy. Wiara jest relacją - nie da się tego nauczyć

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 17:25
70 proc. młodych ludzi deklaruje się jako osoby wierzące. W Czwórce sprawdzamy, co kryje się pod tym pojęciem i jak znaleźć drogę do Pana Boga.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży. Co czeka wolontariuszy?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 18:40
Nieodpłatne pomaganie innym to bardzo często ważny punkt w CV. A jakie cele przyświecają wolontariuszom, pracującym przy ŚDM?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chrześcijanin randkuje. Także na "speed dating"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 17:20
- Za nami czterdzieści edycji spotkań w formule "speed dating", podczas których drugą połówkę mogą znaleźć osoby wyznające te same wartości - tłumaczą organizatorzy chrześcijańskich randek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Uchodźcy z Libanu i Jordanii - przed czym uciekają?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 08:11
W pierwszą sobotę maja przenieśliśmy się do egzotycznych krajów. Ale nie tych, do których turystów przyciągają bogate kurorty, ale tych, których mieszkańcy cierpią przemoc, prześladowania, nie mają środków do życia, ani dostępu do opieki medycznej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie klep pacierza. Znajdź czas na spotkanie z Bogiem

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 10:01
Kiedyś najlepszym miejscem do modlitwy były kaplice i kościoły. Dziś tempo życia się zmieniło. Nie zawsze mamy czas by wejść do świątyni. Czy modlitwa "w biegu" jest skuteczna?
rozwiń zwiń