Problem alkoholowy. Jak żyć w związku z uzależnionym?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 17:40
Kto w parze żyjącej z problemem alkoholowym częściej jest uzależniony - kobieta czy mężczyzna? Co dzieje się w takim związku, jak on funkcjonuje na co dzień? O tym w "Strefie Prywatnej".
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public domain

W Czwórce sprawdzimy, co zmienia się w relacji gdy osoba uzależniona podejmuje terapię i czemu w takiej chwili pary często przechodzą kryzys, a nierzadko się rozwodzą. Dowiemy się, czego nie rozumie partner bądź partnerka osoby uzależnionej, która podjęła terapię i czy zawsze warto podejmować terapię dla tzw. osób współuzależnionych.

Porozmawiamy także o tym, na czym polega budowanie związku na nowo, gdy osoba uzależniona zaczyna żyć trzeźwo, jakie szanse ma taki związek i czy w ogóle jest możliwy?

Na te pytania odpowiedzą Monika Porowska, specjalistka psychiatra i psychoterapeuta oraz Ewa Książek-Kubisiak, psycholog kliniczny, specjalistka terapii uzależnień z Ośrodka Medyczno-Psychologicznego VIDE w Płocku.

***

Na "Strefę Prywatną" we wtorek (23.05) w godzinach od 20.05 do 22.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

kd

Czytaj także

Jerzy Górski - sport wyciągnął go z narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 16:05
Gość audycji to mistrz świata w podwójnym triathlonie z 1990 roku. Jego droga na sportowy szczyt nie była jednak łatwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdzie kończy się zabawa a zaczyna nałóg?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 13:05
- Nie ma nic złego w tym, ze w wieku "nastu" lat próbujemy używek. Natomiast jeśli to idzie gdzieś dalej, to zaczyna się problem. Tę granicę bardzo trudno zauważyć - podkreśla Sylwia Minda-Grzyb, terapeutka uzależnień.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zdrada stara jak świat. Dlaczego tak boli?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 13:27
W literaturze, teatrze i filmie - temat zdrady od zawsze interesował twórców. W sztuce podnieca, w życiu jednak może być bardzo bolesna. Jak sobie z nią radzić?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co najbardziej uszczęśliwia kobiety?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:04
Polki najbardziej zadowolone są ze swojej sytuacji rodzinnej i stanu zdrowia - wynika z badań przeprowadzonych przez Kantar TNS. Jednak niemal połowa z nich nie jest zadowolona ze swojego ciała, część także czuje wyrzuty sumienia m.in. po złamaniu diety.
rozwiń zwiń