X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czym jest miłość?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 12:48
- Naszym zdaniem kochanie, to przede wszystkim dawanie szczęścia drugiej osobie i poczucie, że właśnie to jest głównym celem relacji. Miłością jest oddawanie innym siebie - opowiadali autorzy książki "Otwarte serca". 
Audio
  • Przepis na udany związek według Agnieszki Sochar i Tomasza Delmaczyńskiego (Strefa prywatna/Czwórka)
- Miłość to także zaufanie i dawanie sobie wzajemnie  wolności. Potrzebujemy przestrzeni i własnych zainteresowań, bo to tworzy tego, kim jesteśmy - mówiła psycholog Agnieszka Sochar
- Miłość to także zaufanie i dawanie sobie wzajemnie wolności. Potrzebujemy przestrzeni i własnych zainteresowań, bo to tworzy tego, kim jesteśmy - mówiła psycholog Agnieszka SocharFoto: pixabay.com

popcorn telewizja nuda 1200.jpg
Do czego potrzebna jest nam nuda?

Według autorów poświęcenie naszej uwagi drugiej osobie nie jest to równoznaczne z rezygnowaniem z własnych potrzeb. Na antenie Czwórki wyjaśniali, że miłość powinna być uczuciem ważniejszym, niż prozaiczne potrzeby. Powinna też wynikać z chęci uczestniczenia w życiu drugiej osoby. - Naszym zdaniem dopiero wtedy, kiedy jesteśmy w stanie zaakceptować i pokochać samego siebie wtedy możemy innej osobie ofiarować miłość, zrozumienie i akceptację. Jeśli będziemy żyć w zgodzie z samym sobą będziemy mogli dać szczęście drugiej osobie - mówili Agnieszka Sochar i Tomasz Delmaczyński.

Kochać w pełni drugą osobę możemy tylko wtedy, kiedy kochamy samego siebie. Czując się wartościowi nie potrzebujemy drugiej osoby do tego, żeby wypełnić własne braki Agnieszka Sochar

Z czego składają się trzy podstawowe filary związku? Jakich elementów nie może w nich zabraknąć, żeby był udany? Na jakim etapie znajomości jesteśmy w stanie stwierdzić, że partner jest nam przeznaczony? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: Agnieszka Sochar i Tomasz Delmaczyński (autorzy książki "Otwarte serca")

Data emisji: 23.03.2018

Godzina emisji: 20.07

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak znaleźć miłość? "Zacznij od pokochania siebie"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 15:00
- Zachęcam, by nie mysleć w kategoriach "muszę znaleźć partnera, partnerkę, bo jest mi to potrzebne do". To uprzedmiotowienie drugiego człowieka, a nie zachęta do wspólnego życia - przekonuje psycholożka i terapeutka Iwona Firmanty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak sprawić, by związek przetrwał próbę czasu?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 09:30
- Należy postawić pytanie, czy zmieniła się jakość i trwałość ludzkich relacji. Współcześnie znika spoiwo, które do tej pory trzymało ludzi razem, czyli przymus społeczny – mówił Paweł Droździak, psycholog i psychoterapeuta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez drugiej połówki. Czy można znaleźć szczęście żyjąc solo?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 11:00
- Ogromnym problemem naszego pokolenia jest zaniżone poczucie własnej wartości. Wynika ono często z odrzucenia, które spotkało nas w przeszłości, a także z problemów, które wynosimy z domu rodzinnego. Ludzie żyją po takich przejściach z poczuciem, że niewiele znaczą - mówił ksiądz Sławomir Kostrzewa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczucia w związku. Jak podsycać namiętność?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 13:20
- Z namiętnością jest tak, że bez pracy i tak zwanego dorzucenia drzewa do ogniska, płomień nie będzie płonął - mówi w "Strefie prywatnej" Bianca-Beata Kotoro, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzinna układanka. Jak się dogadać?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 11:00
- Są różne rodziny: takie, które są źródłem siły, radości, satysfakcji i takie, które są źródłem cierpienia. Najwięcej chyba jest takich, w których zachodzą obie te okoliczności - wyjaśniał prof. Bogdan de Barbaro, gość "Strefy prywatnej".
rozwiń zwiń