Molestowanie - to nie jest marginalny problem

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 12:33
Ponad połowa kobiet w Unii Europejskiej doświadczyła molestowania seksualnego przynajmniej raz od momentu ukończenia 15. roku życia, a sprawcami często byli szef i koledzy z pracy. Tak wynika z raportu Biura Analiz Parlamentu Europejskiego z 2020 roku.
Ілюстрацыйны здымакFoto: Glow Images/East News

uśmiech pixa 1200.jpg
Uśmiechnięta depresja. Gdy wciąż robisz dobrą minę do złej gry

Wciąż na jaw wychodzą też sprawy, w których o molestowanie oskarżani są ludzie powszechnie znani. Aktorzy, muzycy, dziennikarze, trenerzy. Ostatnio pojawił się też serial "Allen kontra Farrow", dotyczący jednego z najbardziej publicznych skandali Hollywood - trwającej od wielu lat sprawy zarzutów o molestowanie stawianych pod adresem Woody'ego Allena.

Czytaj także:

Kiedy zaczyna się molestowanie seksualne? Gdzie się z nim spotykamy? Jak się bronić? Co z molestowaniem mężczyzn? O tym porozmawiamy w "Strefie prywatnej"

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w poniedziałek (8.03) o godzinie 20.05 zaprasza Weronika Puszkar

pj

Czytaj także

Polipsychograf. "To dużo więcej niż papierowy test psychologiczny"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 14:40
Choć wygląda jak przenośny komputer albo konsola do gier z ubiegłego wieku, to polipsychograf jest nowatorskim urządzeniem przeznaczonym do badań funkcji poznawczych i sprawności psychomotorycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiek biologiczny pokaże Ci, w jakiej kondycji jest Twój organizm

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 16:00
Dzięki najnowszym badaniom wiek biologiczny można nie tylko precyzyjnie zmierzyć, ale też spróbować się odmłodzić. - To jedyny aspekt naszego wieku, na który możemy wpłynąć i który możemy cofnąć - przekonuje Joanna Bensz, prezes Longevity Center. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja. Kiedy zwrócić się o pomoc?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 19:30
- Określenie "depresyjny" jest obecne w naszym języku od dawna, ale zazwyczaj odnosi się do jednego elementu zespołu depresyjnego, czyli smutku czy przygnębienia. W depresji jako jednostce chorobowej mamy do czynienia także z innymi objawami: utratą przeżywania przyjemności i obniżeniem motoru do działania - mówi dr Sławomir Murawiec z Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
rozwiń zwiń