X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

17. Dni Tischnerowskie. Intelektualiści nie gryzą

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 17:30
Na odbywające się od 20 do 22 kwietnia w Krakowie 17. Dni Tischnerowskie w "Stacji Kultura" zaprasza nas Dorota Segda, aktorka i rektorka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. 
Audio
  • Dorota Segda o 17. Dniach Tischnerowskich i o 70-leciu krakowskiej PWST (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragment plakatu 17. Dni Tischnerowskich
Fragment plakatu 17. Dni TischnerowskichFoto: materiały prasowe

- Ksiądz Tischner to był nasz wykładowca i przyjaciel. W latach 80., gdy byłam studentką pracował w PWST na etacie. Wykładał na reżyserii i aktorzy nie mogli chodzić na jego zajęcia, dlatego spotykaliśmy się z nim na Uniwersytecie Jagiellońskim - wspominała Dorota Segda. - Tischner bardzo często mówił o filozofii w kategoriach dramaturgii i sceny życia - to w końcu tu spotykamy drugiego człowieka i to od nas zależy, co z tym spotkaniem zrobimy - mówiła aktorka w rozmowie z Katarzyną Kornet. 

Dorota Segda Wielu reżyserów, a wśród nich Grzegorz Jarzyna, Krzysztof Warlikowski i Piotr Cieplak, mówi o tym, jak ksiądz Tischner wpłynął na ich życie 

"Inny/Obcy/Bliźni" to temat przewodni 17.Dni Tischnerowskich, których głównym organizatorem jest krakowska PWST - 20 kwietnia trzydniowe wydarzenie otworzy spektakl "Do DNA" w reżyserii Ewy Kaim. - W tym przedstawieniu poprzez pieśni pochodzące z Kurpiów dochodzimy do naszej pierwotnej wrażliwości - zdradzała Dorota Segda. Kolejnego dnia natomiast aktorka przeczyta fragmenty esejów Józefa Tischnera zamieszczonych w książce "Inny", a centralnym punktem Dni Tischnerowskich będzie spotkanie z światowej sławy filozofem Hansem Joasem.

- Jeśli choć jedna osoba pomyśli sobie, jak ważne jest spotkanie z innym i jeśli myśl Tischnera stanie się dla kogoś drogowskazem, to po to jest nasze wydarzenie - podkreślała Dorota Segda. A jakie niespodzianki czekają na uczestników Dni Tischnerowskich 22 kwietnia, a także, w jaki sposób krakowska PWST będzie w tym roku obchodzić swoje 70-lecie - tego dowiecie się słuchając nagrania całej rozmowy.                                

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotowała: Katarzyna Kornet

Data emisji: 19.04.2017

Godzina emisji: 10.16

jsz/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ks. Józef Tischner: Podhale to jest taka mafia

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 12:19
W nagraniu z 1994 r. wybitny duszpasterz-filozof opowiadał m.in. o kulisach egzaminu na studia, w którym znaczącą rolę odegrali górale z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stoicyzm w XXI wieku. Bądź autorem własnego szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2016 13:55
- Filozofia stoicka zakłada, że człowiek jest autorem własnego szczęścia. Ludzie myślą: "muszę przyspieszyć, żeby zwolnić, muszę zrobić to, to i to, a wtedy będę mógł odpocząć". W moim mniemaniu mechanizm jest odwrotny: jeżeli wyciszysz się i zorganizujesz czas, zrobisz więcej - mówi dr Tomasz Mazur, praktykujący stoik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anda Rottenberg. Jak wydłuża życie dzieł sztuki?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 16:19
- Nie tylko dzieła sztuki, ale każdy przedmiot naznaczony jest pamięcią i ma swoje życie. Ja chcę je przedłużać - mówiła Katarzynie Kornet historyczka sztuki, kuratorka i publicystka. Dlaczego zdecydowała się na wystawienie na aukcję pięćdziesięciu dzieł ze swojej kolekcji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Satanowski o Zdzisławie Beksińskim: malował jak kompozytor

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 15:00
Kompozytor i reżyser jest autorem pierwszego na świecie spektaklu inspirowanego życiem i twórczością Zdzisława Beksińskiego. - Czytałem to, co napisał, podziwiałem, co namalował, oglądałem filmy z jego udziałem. Fascynował mnie wszechstronnie i był jednym z impulsów dla mojej muzyki - opowiada Jerzy Satanowski.
rozwiń zwiń