"Smak Suszy" - polityczny thriller Tomasza Sekielskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 11:52
Fani trillerów Tomasza Siekielskiego doczekali się drugiego tomu trylogii pt. "Susza". Handel ludźmi, polityczne spiski, nielegalne eksperymenty medyczne i wojna z terroryzmem. To tematy, które pojawiają się w wykreowanej przez dziennikarza rzeczywistości.
Audio
  • Tomasz Siekielski o swojej najnowszej książce "Smak suszy" (Stacja kultura/Czwórka)
Tomasz Sekielski w studiu radiowej Czwórki
Tomasz Sekielski w studiu radiowej CzwórkiFoto: czwórka

internet 1200  Marcos Mesa Sam Wordley.jpg
Cena sławy w najnowszej książce Stay Fly pt. "Lunatycy"

W Polsce zostaje wprowadzony stan wyjątkowy. Specjaliści starają się ustalić, kim są terroryści, którzy do tej pory zabili 167 osób. Wśród cywili potęguje poczucie zagrożenia, w rządzie wzmaga się polityczna presja. Na czele spec grupy, która ma rozwiązać zagadkę, stoi prokurator Agnieszka Ossowska, kobieta z licznymi problemami i jednym celem, którym jest odkrycie prawdy. 

Cała historia dzieje się w roku 2016. W Polsce dochodzi do dwóch zamachów terrorystycznych, w których giną ludzie - w ten sposób kończy się pierwsza część sagi pt. "Susza". - Druga część opowieści rozpoczyna się od orędzia prezydenta RP, który w związku z zamachami wprowadza w kraju stan wyjątkowy - opowiadał na antenie radiowej Czwórki Tomasz Sekielski.

Autor uspokaja czytelników, że część trzecia serii jest już w przygotowaniu. - Obiecuję, że tym razem nie będzie trzeba czekać tak długo na część trzecią. Fabuła została już przeze mnie wymyślona - wiem, co się wydarzy i jak się zakończy. Premierę ostatniej części planuję na maj przyszłego roku - mówił w rozmowie z Kasią Dydo.

W jaki sposób zaskoczy nas kolejna część trzymającego w napięciu trillera? Kim jest główna bohaterka książki detektyw Agnieszka Ossowska? Dlaczego historie typu "political fiction" zdobywają w Polsce tak dużą popularność? Na ten temat rozmawialiśmy z autorem książki, dziennikarzem Tomaszem Sekielskim.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Tomasz Sekielski (publicysta, dziennikarz, pisarz)

Data emisji: 7.11.2017

Godzina emisji: 10.06

ac/kd

Czytaj także

"Kartagina" - między kryminałem a literacką panoramą Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 15:42
- Wyrafinowany kryminał, misternie ułożona, pełna łamigłówek i niedopowiedzeń opowieść - mówiła o książce Joyce Carol Oates Czwórkowa ekspertka literacka Kinga Michalska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Wałkuski o św. Mikołajach, którzy napadają na banki

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 16:30
Napady na banki to najbardziej amerykańskie przestępstwo. - Tysiące Amerykanów co roku decyduje się na ten krok. Tysiące innych z zapartym tchem śledzą ich losy - opowiada Marek Wałkuski, dziennikarz i autor książki "To jest napad. Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mitomania. Talk-show, który obnaża oblicze polskiej literatury

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 13:00
- Jest publiczność, jest bohater wieczoru, czyli pisarz bądź pisarka, i jestem ja - prowadzący, który wciela się w postaci z książek - opowiada Piotr Seweryn Rosół, twórca internetowego talk-show "Mitomania".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czarnooka blondynka": klasyczna intryga w stylu noir

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 17:03
- To twórcza kontynuacja powieści detektywistycznych Raymonda Chandlera, twórcy postaci Philipa Marlowa, symbolu gatunku noir - mówiła Kinga Michalska o książce Benjamina Blacka.
rozwiń zwiń