X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Boskie Targi Bożonarodzeniowe w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 14:32
- W tym roku przyjemność będzie podwójna, bo po raz pierwszy Targi będą trwały przez dwa dni. Pierwszy dzień jest ukłonem dla najmłodszej widowni. Odwiedzą nas producenci i wystawcy zabawek oraz wydawcy książek dla dzieci - mówiły organizatorki Boskich Targów w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
Audio
  • Magdalena Dąbrowska i Magdalena Stępień o "Boskich Targach" w Muzeum Etnograficznego w Warszawie (Stacja Kultura/Czwórka)
9-10 grudnia 2017 r Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na Boskie Targi Bożonarodzeniowe w nowej odsłonie
9-10 grudnia 2017 r Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na Boskie Targi Bożonarodzeniowe w nowej odsłonieFoto: shutterstock/Yulia

Wśród propozycji dla najmłodszych znalazły się warsztaty tworzenia regionalnych potraw i ozdób świątecznych, w których mogą wziąć udział wraz zarówno rodzice jak i dzieci. Na targach pojawią się stoiska z etnodizajnem, a w specjalnie przygotowanej strefie chilloutu będzie można napić się regionalnego piwa i spróbować potraw z różnych zakątków Polski. 

Swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi z Polski i Europy. Na stoiskach znajdą się m.in. tradycyjne ozdoby na choinkę ze słomy i papieru, ozdoby z kolorowego opłatka, malowane bombki, stroiki i hafciarskie.  - W niedzielę królować będzie rękodzieło. Do współpracy zaprosiliśmy twórców ludowych z Polski i zagranicy. Goście z Ukrainy i Białorusi prezentować będą oryginalne prace rękodzielnicze. W trakcie trwania Targów możliwe będzie obejrzenie wystaw stałych dotyczących tradycji świąt Bożego Narodzenia na całym świecie - przekonywały koordynatorki imprezy.

Co jeszcze będziemy mogli zobaczyć i czego spróbować na targach tradycyjnego designu? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Magdalena Dąbrowska i Magdalena Stępień z Muzeum Etnograficznego w Warszawie

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 11.15

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chiński Nowy Rok. Tym razem patronuje mu Kogut

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 13:05
Symbolizuje on dynamizm i entuzjazm w działaniu, ryzyko, ale także stawianie w życiu na jakość. - Kogut oznacza też współpracę i ważny jest pierwiastek, który mu towarzyszy. Ogień oznacza, że wszystko może iść gwałtownie w dobrą lub złą stronę - wyjaśnia w Czwórce Zuzanna Krzysztofik z Muzeum Etnograficznego w Warszawie.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oczy z czosnku, jabłka jako policzki...

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 16:21
"Arcimboldiana" to fotograficzny projekt Anny Tokarskiej, inspirowany niezwykłą twórczością XVI-wiecznego włoskiego artysty Giuseppe Arcimbolda. - Seria fotografii powstała na potrzebę mojego dyplomu na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. To mój ukłon w stronę Arcimbolda - mówi w Czwórce Anna Tokarska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Golem". O Zagładzie, którą nosimy w genach

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 15:00
Legenda o Golemie jest jedną najstarszych w tradycji żydowskiej. Od lat przenika różne kultury i nadaje nowe sensy.
rozwiń zwiń