Boskie Targi Bożonarodzeniowe w Muzeum Etnograficznym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 14:32
- W tym roku przyjemność będzie podwójna, bo po raz pierwszy Targi będą trwały przez dwa dni. Pierwszy dzień jest ukłonem dla najmłodszej widowni. Odwiedzą nas producenci i wystawcy zabawek oraz wydawcy książek dla dzieci - mówiły organizatorki Boskich Targów w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.
Audio
  • Magdalena Dąbrowska i Magdalena Stępień o "Boskich Targach" w Muzeum Etnograficznego w Warszawie (Stacja Kultura/Czwórka)
9-10 grudnia 2017 r Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na Boskie Targi Bożonarodzeniowe w nowej odsłonie
9-10 grudnia 2017 r Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie zaprasza na Boskie Targi Bożonarodzeniowe w nowej odsłonieFoto: shutterstock/Yulia

Wśród propozycji dla najmłodszych znalazły się warsztaty tworzenia regionalnych potraw i ozdób świątecznych, w których mogą wziąć udział wraz zarówno rodzice jak i dzieci. Na targach pojawią się stoiska z etnodizajnem, a w specjalnie przygotowanej strefie chilloutu będzie można napić się regionalnego piwa i spróbować potraw z różnych zakątków Polski. 

Swoje wyroby zaprezentują twórcy ludowi z Polski i Europy. Na stoiskach znajdą się m.in. tradycyjne ozdoby na choinkę ze słomy i papieru, ozdoby z kolorowego opłatka, malowane bombki, stroiki i hafciarskie.  - W niedzielę królować będzie rękodzieło. Do współpracy zaprosiliśmy twórców ludowych z Polski i zagranicy. Goście z Ukrainy i Białorusi prezentować będą oryginalne prace rękodzielnicze. W trakcie trwania Targów możliwe będzie obejrzenie wystaw stałych dotyczących tradycji świąt Bożego Narodzenia na całym świecie - przekonywały koordynatorki imprezy.

Co jeszcze będziemy mogli zobaczyć i czego spróbować na targach tradycyjnego designu? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Magdalena Dąbrowska i Magdalena Stępień z Muzeum Etnograficznego w Warszawie

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 11.15

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Chiński Nowy Rok. Tym razem patronuje mu Kogut

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2017 13:05
Symbolizuje on dynamizm i entuzjazm w działaniu, ryzyko, ale także stawianie w życiu na jakość. - Kogut oznacza też współpracę i ważny jest pierwiastek, który mu towarzyszy. Ogień oznacza, że wszystko może iść gwałtownie w dobrą lub złą stronę - wyjaśnia w Czwórce Zuzanna Krzysztofik z Muzeum Etnograficznego w Warszawie.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oczy z czosnku, jabłka jako policzki...

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 16:21
"Arcimboldiana" to fotograficzny projekt Anny Tokarskiej, inspirowany niezwykłą twórczością XVI-wiecznego włoskiego artysty Giuseppe Arcimbolda. - Seria fotografii powstała na potrzebę mojego dyplomu na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. To mój ukłon w stronę Arcimbolda - mówi w Czwórce Anna Tokarska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Golem". O Zagładzie, którą nosimy w genach

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 15:00
Legenda o Golemie jest jedną najstarszych w tradycji żydowskiej. Od lat przenika różne kultury i nadaje nowe sensy.
rozwiń zwiń