X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Archiwum Polskiej Poezji. Piotr Kofta o najpiękniejszych tekstach swojego ojca

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:00
W środę, 18 kwietnia w warszawskim kinie Atlantic odbyło się spotkanie pod hasłem "Pamiętajmy o Jonaszu Kofcie" upamiętniające 35. rocznicę śmierci artysty.
Audio
  • Perły poezji Jonasza Kofty w ramach projektu Archiwum Polskiej Poezji (Stacja kultura/Czwórka)
Jonasz Kofta
Jonasz KoftaFoto: PAP/Marek Karewicz

Jonasz Kofta 1200 PAP.jpg
Jonasz Kofta. "Był tekściarzem, poetą zaś bywał"

W trakcie wydarzenia można było wysłuchać specjalnego nagrania utworów pisarza w interpretacji aktorów i dziennikarzy. Z jego synem, Piotrem Koftą oraz pomysłodawcą projektu Arturem Wolskim rozmawiał dziennikarz Czwórki Damian Sikorski. - Wpadliśmy na pomysł, żeby zorganizować spotkanie, które będzie operowało słowem. Nagranie powstało z inicjatywy Artura Wolskiego z kina Atlantic, który zadzwonił do mnie z pomysłem, że chciałby stworzyć mówione archiwum polskiej poezji. Pierwszym artystą miał zostać Kofta - opowiadał syn poety, Piotr. 

- Pomysł pojawił się kilka lat temu, samo nagranie trwało ponad rok. Przeddzień rocznicy śmierci artysty wydał nam się doskonałą okazją zaprezentowania tego, co udało nam się stworzyć przed szerszą publicznością - opowiadał Artur Wolski z kina Atlantic, pomysłodawca projektu.

Kto podjął się zinterpretowania tekstów Jonasza Kofty? Ile utworów udało się zebrać w ramach tworzenia archiwum? Gdzie można będzie odsłuchać zgromadzonych nagrań? O tym w nagraniu audycji. 

Więcej na temat życia i twórczości artysty możemy dowiedzieć się ze specjalnego serwisu przygotowanego przez portal Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Goście: Artur Wolski (Kino Atlantic, pomysłodawca projektu),  Piotr Kofta (krytyk filmowy, felietonista, syn Jonasza Kofty)

Data emisji: 19.04.2018

Godzina emisji: 10.15

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kofta prywatnie. "Mawiał, że lenie pracują najciężej"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 13:00
- Siebie uważał za najciężej pracującego lenia - o znakomitym poecie, dramaturgu i satyryku Jonaszu Kofcie opowiadała w Dwójce m.in. jego żona Jaga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O bohaterze książki "Młynarski. Rozmowy": dla Młynarskiego każdy przecinek musiał coś znaczyć

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 12:45
- Kiedy pracowaliśmy nad tomem wierszy "Od oddechu do oddechu" to wydawało się, że Wojciech Młynarski napisał ok 2 tys. piosenek. Dziś mamy pewność, że jest ich ponad 3 tys. nie licząc prywatnych archiwów arytstów, dla których pisał - mówił Michał Nalewski z Prószyński i S-ka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki na 100-lecie: "Dziwny jest ten świat" śpiewał Czesław Niemen

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2018 17:45
- "Dziwny jest ten świat" to swoisty evergreen, utwór, który obowiązkowo musi znaleźć się w każdym zestawieniu opisującym historię polskiego rocka - mówił dziennikarz Konrad Wojciechowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki na 100-lecie: Hey "Moja i twoja nadzieja"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 15:42
- Najsłynniejsza charytatywna piosenka polskiego rocka została napisana za zamówienie. To była pierwsza połowa lat 90., kiedy ruszała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - opowiadał Konrad Wojciechowski, autor książki "Piosenka musi posiadać tekst. I muzykę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jonasz Kofta. "Był tekściarzem, poetą zaś bywał"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 13:30
Poezję widział tam, gdzie inni w ogóle jej nie dostrzegali, a z pozoru banalne teksty pod ręką Jonasza Kofty zamieniały się w profesjonalne, dowcipne, dojrzałe utwory.
rozwiń zwiń