Recital Podróżniczy - rowerowa podróż z fortepianem

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 14:26
Rok po zakończeniu projektu Rowerowej Trasy Koncertowej w warszawskim Pianosalonie Steinway & Sons wybierzemy się w kolejną muzyczną podróż.
Audio
  • Rowerowa podróż z fortepianem. Spontaniczne spotkania z jazzem na czarno-białych klawiszach (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Jianghaistudio

W maju 2017 roku artysta postanowił połączyć swoje dwie największe pasje - podróże i muzykę fortepianową. Wyruszył w trasę w ramach projektu Pianomatyk Bike Tour, w trakcie której przejechał rowerem z instrumentem z Warszawy do Berlina codziennie dając po drodze koncerty oficjalne, domowe i plenerowe. - Muzyka, którą wykonuję nazywam ilustracyjną. Za pomocą dźwięków staram się tworzyć pejzaże, balansuję na granicy jazzu skandynawskiego i muzyki filmowej - mówił Paweł Łapuć "Pianomatyk".

- Zacząłem się zastanawiać w jaki sposób mógłbym połączyć moje dwie największe pasje - muzykę fortepianową i podróże. Trochę czasu zajęło mi znalezienie odpowiedniego sprzętu, ale za mną jest już pierwszy etap. W kolejnych zakładam przejazd przez Brukselę do Paryża - opowiadał.

Jak udało mu się przetransportować tak duży instrument mając do dyspozycji tylko rower i przyczepę? Jak długo zajęła mu podróż? Dla kogo grał koncerty? Więcej na temat niezwykłej podróży artysty można dowiedzieć się z dołączonego nagrania i w trakcie jego koncertu (29.05) w Pianosalonie Steinway & Sons. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowała: Ola Opala

Gość: Paweł Łapuć (twórca fortepianowej muzyki ilustracyjnej, podróżnik, pomysłodawca projektu Pianomatyk Bike Tour)

Data emisji: 29.05.2018

Godzina emisji: 10.13

ac/kd

Czytaj także

"Podróż to dostrzeganie czegoś nowego"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 19:56
- Nie trzeba wyjeżdżać daleko, żeby przeżyć podróż - mówi w Czwórce podróżniczka i fotografka Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektorka artystyczna odbywającego się w dniach 23-24 września we Wrocławiu Festiwalu Podróżników National Geographic. Gdzie ją ostatnio nogi poniosły?  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Borzym vs Radiohead. "Zaatakuję waltorniami"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 14:30
- Rzeczy, które sama sobie piszę, są dla mnie zbyt łatwe do śpiewania. Postanowiłam zatem wykorzystać dorobek zespołu, który byłby dla mnie wyzwaniem wokalnym - o projekcie "Radioheadycznie" opowiada Monika Borzym.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duch Michaela Jacksona pojawi się w polskim teatrze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 13:00
Good Taste Production po raz kolejny zaprasza na wyjątkowy projekt łączący muzykę króla popu i klasyczne aranżacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiersze Haliny Poświatowskiej to kobiecość i wielka potrzeba miłości"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 12:03
W środę 9 maja 2018 roku Halina Poświatowska świętowałaby swoje 83. urodziny. Przedwcześnie zmarła poetka zostawiła po sobie nie tylko wiersze. Jej twórczość to także zbióry opowiadań, proza oraz listy. 
rozwiń zwiń