"Big Book zabiera nas w podróż bez planu i mapy"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 10:42
Kolejne odsłony Big Book Festival zaskakują różnorodnością i otwierają czytelników na nowe doznania. O tegorocznym programie, który odbędzie się pod hasłem "Ekspedycja. Zapomnij o granicach" opowiedziała w Czwórce wicedyrektor imprezy Paulina Wilk. 
Audio
  • Paulina Wilk o Big Book Festival: trudność jest wpisana w charakter tej imprezy (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Stocksnap

czytanie1200.jpg
Big Book Festival. "Książkowy Open'er"

- Koncepcja festiwalu od początku była partyzancka. Notoryczne utrudnianie życia jest wpisane w charakter tego festiwalu, bo każda odsłona to nowa lokalizacja - mówiła Paulina Wilk. 

Nowe miejsca inspirują do nowych rzeczy. Do tego zachęcamy, do zgłębienia literatury z dalekich, czasem zupełnie nieoczywistych regionów świata Paulina Wilk 

- Impreza co roku wymusza na nas wymyślanie koncepcji od nowa. Wiedziałyśmy, że gdyby odbywała się w tym samym miejscu, to powtarzałybyśmy pewne rozwiązania i wracały do tego, co już się udało. Nasze tegoroczne hasło i historia festiwalu, który od zawsze posiadał mobilną formę sprawia, że to zawsze będzie impreza, która poszukuje - przekonywała.

Na czym polega przekraczanie granic według organizatorów Big Book Festival? Do czego "służy" literatura? Dlaczego koordynatorka projektu nazywa imprezę "festiwalem marzeń", czym jest "lekcja odpadania" i w jaki sposób zaproszeni pisarze będą "górować" nad całym wydarzeniem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Paulina Wilk (koordynatorka, wicedyrektor Big Book Festival)

Data emisji: 4.06.2018

Godzina emisji: 10.15

ac/pj

Czytaj także

Artur Hajzer. Śląski blues i pierwsze zetknięcia z "pionowym światem"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 12:25
- Życiorys Artura Hajzera, to historia bardzo mocno przesiąknięta Śląskiem. Jak większość himalaistów pochodzących z tamtego środowiska jego pasja do tego sportu nie była pokłosiem górskich zainteresowań jego rodziców - opowiadał Bartek Dobroch, autor książki "Artur Hajzer. Droga Słonia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Pokochawszy" - o miłości niebezpośrednio

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 11:41
Lucyna Kirwil i Jerzy Bralczyk od lat są małżeństwem. 35 lat ich rozmów zaowocowało książką. "Pokochawszy" nie jest jednak poradnikiem o związkach. Jak przekonują autorzy to luźna rozmowa na temat języka, miłości i tego, w jaki sposób te tematy się łączą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Tajemna historia czarownic". Siła miłości i magii

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 15:19
Bretania, 1821 rok. Pięć pokoleń obdarzonych niezwykłymi mocami kobiet, magia, zielarstwo, tajemna wiedza i walka o przetrwanie. Saga obyczajowo-historyczna z elementami fantastyki to - zdaniem Kingi Michalskiej - dobry prezent na Dzień Matki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszawa opowiedziana rzeczami. Otwarcie kolejnych gabinetów w MW

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 11:00
- Od 2014 roku Muzeum Warszawy wymyślane jest na nowo. Proszę mi wierzyć, było to olbrzymie przedsiewzięcie, trwało 4 lata i było bardzo intensywne - mówi Agnieszka Dąbrowska, kuratorka gabinetu ubiorów w MW. - Po raz pierwszy, na taką skalę, podjęte zostało dzieło rewitalizacji, odnowy 11 staromiejskich kamieniczek, które zajmujemy - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ogród jako lekarstwo na trudne przeżycia

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 13:45
- "Ogród małych kroków" opowiada o Lily. Jest to powieść obyczajowa z kategorii kobiecych - mówi literaturoznawczyni Kinga Kasperek. - To co ją bardzo mocno wyróżnia to wątek roślinny, taki bardzo na czasie - dodaje. 
rozwiń zwiń