X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ponad 500 wierszy w siedem lat. Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w odświeżonym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 18:51
Krzysztof Kamil Baczyński głodny życia pisał intensywnie i dużo. Właśnie ukazała się antologia jego poezji.
Audio
  • "Baczyński - jedyny poeta, który łączy wszystkich Polaków" (Stacja kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay/Creative Commons/chafleks

Zbiór poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pojawia się na polskim rynku wydawniczym pierwszy raz od 1979 roku. Skąd wzięła się potrzeba wznowienia antologii dzieł poety? - Ze względu na swoje wykształcenie powinienem tłumaczyć, jak Baczyński zmienił paradygmat przedwojennej poezji, ale w tym przypadku starałem się patrzeć z punktu widzenia czytelnika, nie badacza. Wiersze Baczyńskiego są po prostu literacko zachwycające - wyjaśniał Michał Malewski, redaktor odpowiadający za wznowienie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

- Ostatniej antologii brakowało chronologii. Zaglądając do potężnej noty edytorskiej prof. Kazimierza Wyki z 1961 roku zrozumiałem, że kolekcjonowanie wierszy pochłonęło badaczom twórczości Baczyńskiego 18 lat pracy. Polegało na odnajdywaniu zeszytów i dopisywaniu kolejnych odnalezionych tekstów. Wywrócenie kolejności zebranych dzieł było z mojej strony pewną brawurą - zdradzał autor reedycji.

Czy wiersze Baczyńskiego są nadal aktualne i zrozumiałe dla współczesnego czytelnika? Dlaczego postanowił wydać je redaktor, który deklaruje, że nie zna się na poezji? I dlaczego autor wznowienia uważa, że współczesny Baczyński byłby poetą... instagramowym? M.in. o tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Michał Nalewski (redaktor odpowiadający za wznowienie zbioru wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego)

Data emisji: 19.07.2018

Godzina emisji: 11.15

ac/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czas poezji" w Goethe-Institut. Spotkanie z Julią Fiedorczuk i Janem Wagnerem

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 14:33
- Jan Wagner jest jednym z najsłynniejszych poetów swojej generacji w Niemczech. Motywem jego poezji jest natura. Są to wątki tematyczne, które łączą go z twórczością polskiej poetki Julii Fiedorczuk - mówiła Dorota Swinarska współorganizatorka spotkania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiersze Haliny Poświatowskiej to kobiecość i wielka potrzeba miłości"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 12:03
W środę 9 maja 2018 roku Halina Poświatowska świętowałaby swoje 83. urodziny. Przedwcześnie zmarła poetka zostawiła po sobie nie tylko wiersze. Jej twórczość to także zbióry opowiadań, proza oraz listy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studio Eksperymentalne Polskiego Radia pokażą w Karlsruhe

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 17:33
W audycji porozmawiamy o wystawie "Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio" w ZKM Center for Art and Media w niemieckim Karlsruhe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studio Eksperymentalne PR na wystawie w Karlsruhe

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 08:00
- Pokazujemy ogromny dorobek Studia, ale też cały konglomerat eksperymentalnego myślenia o dźwięku, które ukształtowało dwa pokolenia Polaków - o wystawie "Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio" w ZKM Center for Art and Media w niemieckim Karlsruhe mówił w Dwójce Łukasz Strusiński.
rozwiń zwiń