Gry na wyjazd - zagraj w "Przechlapane!"

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 15:20
W wakacje podpowiadamy jakie gry sprawdzą się w plenerze. Gra na wyjazd musi spełniać kilka podstawowych warunków. Po pierwsze musi być fajna, powinna być też prosta, a jej zasady powinny być łatwe do wytłumaczenia i zrozumienia w kilka minut. Taką grą jest "Przechlapane!".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Roundex/shutterstock

Piknikowa gra też nie powinna trwać długo i ciągnąc się godzinami. Musi być również niewielka, bo przecież nikt nie będzie nosił ze sobą wielkiego i ciężkiego pudełka. I wreszcie dobrze by było, gdyby nie potrzebowała dużego i idealnie równego stołu, bo o taki na pikniku przecież trudno. 

Posłuchaj
03:38 Czwórka/Stacja Kultura - gra przechlapane 21.07.2021.mp3 Kuba, autor bloga KubaGra wyjaśnia zasady gry w "Przechlapane" (Stacja Kultura/Czwórka)

Na wakacyjny wyjazd proponujemy grę "Przechlapane!", to dynamiczna i zabawna gra blefu, w której staramy się jak najdłużej pozostać niezamoczeni. - Szukałem gry, zabrać ją na wakacje nad morze i padło na "Przechlapane!". To niedroga i niewielka gra, którą łatwo spakować do plecaka. Można w nią grać zarówno na plaży, jak i w domu - mówi Jakub, autor bloga KubaGra. - Każdy z graczy będzie odpowiedzialny za trzy pionki. Ważne, aby przynajmniej jeden z nich pozostał suchy do końca gry. W rozgrywkę gra się od 3 do 6 osób, a rozgrywka trwa ok. 10 minut. 

puzzle1200.jpg
Pokochać puzzle na nowo - dla mózgu i relaksu

Czytaj także:

Na czym to polega? Losowo rozstawiamy kolorowe pionki wokół basenu, który jest stanowi pudełko z dziurą po środku. Każdy z graczy otrzymuje jeden z żetonów i w tajemnicy sprawdza, jaki kolor pionków będzie należał do niego. Podczas swojej tury każdy z graczy może poruszyć jeden, wybrany przez siebie pionek. W tym celu bierze go z brzegu basenu i sprawdza cyfrę na spodzie - to ona określa, o ile pól możemy przeskoczyć.

- Możemy ruszać się albo w prawo, albo w lewo. Jeśli po wykonaniu ruchu pionek stanie na polu, na którym jest inna figurka, strąca ją do basenu i zastępuje jego miejsce - tłumaczy bloger. - Zadaniem graczy jest zrzucać innych do basenu nie ujawniając, który kolor jest nasz. Gdy zostaniemy pozbawieni wszystkich swoich figurek, ujawniamy swój kolor i odpadamy z gry.

Z racji krótkiego czasu gry i niewielkich rozmiarów, w Przechlapane! możemy zagrać zawsze i wszędzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozegrać kilka partii na raz! Gra stanowi świetne wprowadzenie do poważniejszych tytułów wykorzystujących blef.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Data emisji: 21.07.2021

Godzina emisji: 10.45

aw

Czytaj także

Galerie na świecie i planszówki - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2021 09:00
W programie m.in. zaprosimy na przegląd wystaw w galeriach światowych i sprawdzimy, jakie planszówki zabrać ze sobą na wakacyjny piknik. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Komary - naturalne metody na wakacyjne utrapienie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 14:35
Komary - to właśnie te małe, bzyczące owady mogą być zmorą wakacyjnego wypoczynku. Jest jednak sposób, który sprawi, że w naszym domu lub na podwórku może być ich mniej. To specjalne rośliny, które odstraszają te dokuczliwe insekty.
rozwiń zwiń