Kobieca literatura na prezent

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 15:04
Napisano już 60 biografii Coco Chanel. Ta, która trafiła właśnie do polskich księgarni jest wyjątkowo rzetelna, a dodatkowo zawiera notatki kreatorki mody.
Audio
  • Sylwia Stano i Zofia Karaszewska polecają kobiecą literaturę

Sztandarowym powiedzeniem, z którym kojarzymy Coco Chanel jest "Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy". To jedna z najbardziej znanych projektantek mody XX wieku, znana i rozpoznawalna. Na świecie wydano już 60 jej biografii, w Polsce 5.

- "Coco Chanel. Legenda i życie" autorstwa Justine Picardie to bardzo rzetelna biografia pełna materiałów źródłowych. Odnajdziemy tu notatki Coco, jej zdjęcia, wywiady z przyjaciółmi - mówią Zofia Karaszewska i Sylwia Stano z Bibliocreatio. - Autorka wykonała dużą dziennikarską pracę.
Autorka poruszyła wszystkie wątki z życia Coco. W wielu wypadkach rozprawiła się z mitami. Pokazała blaski i cienie życia kreatorki, bez oceny. Zdradziła też kulisy powstawania perfum Chanel 5. czy "małej czarnej".
Nie mniejsza liczba książek powstało o Jacqueline Kennedy, jednak ona całe życie uparcie milczała. Trzy miesiące po zamachu na jej męża zgodziła się na rozmowy o ich życiu, pod warunkiem, że zostaną one opublikowane dopiero za 50 lat. W zeszłym roku córka Jacqueline zgodziła się na ich wydanie.

- "Jacqueline Kennedy. Historyczne rozmowy o życiu z Johnem F. Kennedym. Rozmowy przeprowadził Arthur M. Schlesinger jr, 1964" to opowieści o życiu prezydenckiej pary - mówią dziewczyny z Bibliocreatio. - Bezcennym bonusem jest płyta z nagraniem rozmów dołączona do książki.

Dowiedz się więcej o tych publikacjach słuchając załączonej audycji "Stacja Kultura".

(pj)

Zobacz więcej na temat: chanel mod POLSKA pieniądze

Czytaj także

Raj od podszewki i trudna podróż do Tajlandii

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 13:35
Odpoczywając na wakacyjnym leżaku, dobrze jest mieć pod ręką wciągającą lekturę. Kolejne literackie propozycje na urlop dla słuchaczy Czwórki przygotowały Sylwia Stano i Zosia Kraszewska z Bibliocreatio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lektury o silnych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2012 13:18
Mimo że wakacje w pełni, dziewczyny z Bibliocreatio polecają książki, które nastrajają do osiągania sukcesu, podejmowania wyzwań. To nie są pozycje o leniuchowaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawka i Skiroławki, czyli powieść nieobyczajna

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 15:16
Najpierw pisał o przygodach Pana Samochodzika, potem stworzył powieść erotyczną, w której mieszkańcy wsi raz do roku pozwalają sobie na niczym nie skrępowaną zabawę. Co wspólnego mają Zygmunt Nienacki i Leopold Tyrmand? Obaj pisali nieobyczajnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyny, które podbiły rosyjską politykę

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 13:12
Rosyjskie caryce wszyscy znamy z lekcji historii. Nudne daty i fakty z ich życia warto poznać, oplecione w emocjonującą fabularną szatę w książkach Ewy Stachniak i Ellen Alpsten.
rozwiń zwiń