X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomocni są blisko

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 15:33
Jeśli Twój grafik wypełniony jest po brzegi, nie masz czasu na zrobienie zakupów, sprzątanie lub nagle potrzebujesz hydraulika - o szybką pomoc możesz poprosić w sieci.
Audio

Jednym z takich portali jest pobli.pl czyli "pomocni blisko" - pod tą nazwo ukrywa się serwis pomagający w kontakcie osób potrzebujących pomocy i tych, którzy mają trochę czasu, chęci i umiejętności na sprzedaż.

- Zauważyliśmy, że codzienne obowiązki zajmują nam coraz więcej czasu. Sprzątanie, gotowanie to kilka godzin dziennie. Założyliśmy serwis, który ma pomagać w takich codziennych sprawach osobom aktywnym, które nie mają czasu na obowiązki - wyjaśnia w Czwórce Maciej Dulski, jeden z założycieli pobli.pl.

Aby zacząć korzystać z usług pobli.pl należy wystawić zlecenie (trwa to około 30 sekund). Określić lokalizację i czekać na odzew. Nasze zlecenie wysyłane jest do osób, które są zainteresowane pomocą w danym obszarze, np. chętnie zrobią za nas zakupy - oczywiście za wynagrodzeniem.

- Wykonawcy to są osoby, które usłyszały o nas w internecie i się zarejestrowali. Do innych osób sami piszemy, szukamy ich na forach - wyjaśnia Dulski.

Portal pobli.pl działa już 3 miesiące, na razie dostępny jest tylko w Warszawie w wersji beta. Pomysłodawcy i organizatorzy przedsięwzięcia informują, że pobili.pl będzie działało też w innych miastach.

- Chcemy pokazać, że taka inicjatywa jest pożyteczna dla obu stron. Można mieć mniej obowiązków, a inni mogą zarabiać - zachęca do korzystania z portalu Maciej Dulski. Jak przy takiej działalności wygląda sprawa podatków i jakie zlecenia są najczęściej wystawiane dowiesz się słuchając audycji Justyny Dżbik "Pod lupą".

Zapraszamy również do wysłuchania Materiału Eweliny Grygiel o zasadach zakładania domowego przedszkola.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Modę i mięso wystawia się tak samo

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 15:51
- Odpowiednie ułożenie towaru na półkach sprawia, że klient przechodzi przez wszystkie działy i bierze ze sobą więcej. – mówiła w Czwórce Joanna Pytlewska, projektantka mody, prowadząca warsztaty visual merchandisingu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kibol chce kochać i być kochanym

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 14:47
Pod koniec czerwca można będzie zobaczyć debiut dokumentalny Kamila Króla, opowiadający o miłości pary kibiców dwóch nienawidzących się drużyn. Miłość bez ustawki" powstawała kilka lat, a w założeniu miała być obrazem o... serwisie Nasza Klasa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Żakowski: młodzi Egipcjanie to "pokolenie oporu"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 11:30
Dotychczas Egipt większości Polaków zapewne kojarzył się głównie z wakacjami. Od pewnego czasu jednak sytuacja się zmieniła i mówiąc "Egipt", myślimy "rewolucja". - Młodzi ludzie to esencja tej rewolucji i wydarzeń, które obaliły Faraona, czyli dyktatora Mubaraka – mówi w Czwórce Michał Żakowski, dziennikarz Redakcji Międzynarodowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez "ryjów" i "ścianki" impreza się nie liczy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2012 09:00
- Na takich bankietach obowiązują rytuały, trzeba wiedzieć do kogo się uśmiechać i komu pomachać – mówiła w Czwórce Milena Rachid Chebab, dziennikarka, która zajrzała za kulisy imprez z gwiazdami.
rozwiń zwiń