X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Drezno z Warszawą łączy Canaletto, ale nie tylko...

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 16:39
Nie da się ukryć, że Drezno to miasto sztuki. Wśród wielu cennych eksponatów w Zamku królewskim można zobaczyć 185 portretów na pestce czereśni. A w Gazometrze powstała panoramę barokowego Drezna.
Audio
  • Drezno z Warszawą łączy Canaletto, ale nie tylko...
  • Tradycyjne gwiazdy adwentowe - materiał Anny Depczyńskiej
  • Jarmark świąteczny w Dreznie - materiał Anny Depczyńskiej

- Do Drezna warto pojechać choćby dlatego, że jest blisko - mówi Róża Jarmuł z Niemieckiej Centrali Turystyki. - To miasto, ma wiele wspólnego z polska historią np. Augusta II Mocnego, który uczynił Drezno pełnym przepychu i pięknych budowli.
Ciekawą ekspozycją, którą możemy oglądać w drezdeńskim Gazometrze jest projekt Asisi. Artysta prezentuje tu swoje olbrzymie panoramy miasta króla Sasa. Obraz Drezna stworzył na podstawie prac Canaletta, podobną panoramę planuje stworzyć również w Warszawie, również opierając się na dziełach malarza.

Poznaj tajemnice najciekawszych zakątków na świecie > > >

Drezno to bez wątpienia miasto sztuki i muzyki. Róża Jarmuł szczególnie poleca wycieczkę do Zamku królewskiego i Zielonego Sklepienia, gdzie wśród eksponatów odnajdziemy 185 twarzy wyrzeźbionych na pestce czereśni, statek z kości słoniowej 41-karatowy zielony diament. Jakie jeszcze atrakcje kryje Drezno dowiesz się słuchając załączonej audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4".
Zapraszamy również do wysłuchania załączonych materiałów Anny Depczyńskiej - o Braciach morawskich - wynalazcach gwiazd adwentowych i drezdeńskiej tradycji jarmarków świątecznych.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

U nas mikołajki, a w Turcji tańczą derwisze

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 18:46
Słoneczne wybrzeże, wirujący derwisze, bakłażan pod każdą postacią i Stambuł, który wciąga jak narkotyk - taka jest Turcja, kraj dwóch kontynentów i wielu twarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbrzydsze miasto Europy - to tu urodziły sie Smerfy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 18:51
To wyjątkowa wyprawa. Tym razem w ramach cyklu podróżniczego Czwórka wybrała się do Belgii. Ale nie po to, by podziwiać strzeliste gmachy Brukseli, ale by zobaczyć… podobno najbrzydsze miasto Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwiedzaj Egipt bez piramid

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 16:53
Jadąc do Egiptu, koniecznie chcemy zobaczyć piramidy. Nie ma w tym nic dziwnego, ale warto pamiętać, że Kair skrywa przed nami wiele niespodzianek. Warto i je odkryć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duma bez uprzedzenia. Śladami Jane Austen w Bath

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 17:56
Kąpiel w Bath i kilka tajemnic z życia Jane Austen. Bo Anglia tylko nie tylko Sex Pistols, Big Ben i Londyn, o czym przypomina gość Czwórki.
rozwiń zwiń