Zwiedzaj Egipt bez piramid

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 16:53
Jadąc do Egiptu, koniecznie chcemy zobaczyć piramidy. Nie ma w tym nic dziwnego, ale warto pamiętać, że Kair skrywa przed nami wiele niespodzianek. Warto i je odkryć.
Audio

- Mimo zamieszek w Egipcie turyści w kurortach mogą czuć się bezpiecznie - mówi Dalia Nazmi, pracownik i lektor w Katedrze Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego. - Tym, którzy wolą poruszać się własnymi ścieżkami, teraz raczej bym odradzała podróże po Egipcie - dodaje. 
Gdy myślimy o Egipcie, to przychodzą nam do głowy piramidy i zabytki starożytnego królestwa. Dalia Nazmi poleca też trochę nowsze budowle. - Ja uwielbiam stary Kair fatymidzki, czyli budowle z jedenastego wieku - mówi. - Dosyć łatwo trafić do tej części miasta, odwiedzając bazar Chan al-Chalili, na który trafia większość turystów.

Nie należy obawiać się podróży kairskim metrem, choć warto omijać godziny szczytu. Dla podróżujących samotnie kobiet w stolicy Egiptu są specjalne damskie wagony, do których mężczyźni nie mają wstępu.

Gość Krzysztofa Grzybowskiego odradza wynajem samochodu w Kairze, ze względu na trudne warunki panujące na drogach.

Poznaj tajemnice innych zakątków świata >>>
Będąc w Egipcie koniecznie trzeba spróbować duszonego bobu i falafela, nie należy też zapominać o bakszyszu. Co to takiego i jakie jeszcze atrakcje kryje to miasto, dowiesz się, słuchając załączonej audycji "4 do 4".
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Berlin przyciąga młodych

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 17:44
Tutaj Nick Cave założył band The Bad Seeds, tutaj rezydował David Bowie, tu wreszcie po barach przechadzał się Jim Jarmusch a Lou Reed skomponował rock-operę "Berlin". Czwórka rusza na Zachód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Toskania: miejsce pachnące konfiturami i oliwą

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2012 17:06
- Toskanię trzeba zobaczyć całą - przekonuje Marco Ghia, miłośnik włoskiej kuchni i Italii. - Warto jednak zacząć od mniejszych miejscowości, które są przepiękne. Tam też poznamy prawdziwych, serdecznych i otwartych mieszkańców tego regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

U nas mikołajki, a w Turcji tańczą derwisze

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 18:46
Słoneczne wybrzeże, wirujący derwisze, bakłażan pod każdą postacią i Stambuł, który wciąga jak narkotyk - taka jest Turcja, kraj dwóch kontynentów i wielu twarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbrzydsze miasto Europy - to tu urodziły sie Smerfy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 18:51
To wyjątkowa wyprawa. Tym razem w ramach cyklu podróżniczego Czwórka wybrała się do Belgii. Ale nie po to, by podziwiać strzeliste gmachy Brukseli, ale by zobaczyć… podobno najbrzydsze miasto Europy.
rozwiń zwiń