Drezno z Warszawą łączy Canaletto, ale nie tylko...

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 16:39
Nie da się ukryć, że Drezno to miasto sztuki. Wśród wielu cennych eksponatów w Zamku królewskim można zobaczyć 185 portretów na pestce czereśni. A w Gazometrze powstała panoramę barokowego Drezna.
Audio
  • Drezno z Warszawą łączy Canaletto, ale nie tylko...
  • Tradycyjne gwiazdy adwentowe - materiał Anny Depczyńskiej
  • Jarmark świąteczny w Dreznie - materiał Anny Depczyńskiej

- Do Drezna warto pojechać choćby dlatego, że jest blisko - mówi Róża Jarmuł z Niemieckiej Centrali Turystyki. - To miasto, ma wiele wspólnego z polska historią np. Augusta II Mocnego, który uczynił Drezno pełnym przepychu i pięknych budowli.
Ciekawą ekspozycją, którą możemy oglądać w drezdeńskim Gazometrze jest projekt Asisi. Artysta prezentuje tu swoje olbrzymie panoramy miasta króla Sasa. Obraz Drezna stworzył na podstawie prac Canaletta, podobną panoramę planuje stworzyć również w Warszawie, również opierając się na dziełach malarza.

Poznaj tajemnice najciekawszych zakątków na świecie > > >

Drezno to bez wątpienia miasto sztuki i muzyki. Róża Jarmuł szczególnie poleca wycieczkę do Zamku królewskiego i Zielonego Sklepienia, gdzie wśród eksponatów odnajdziemy 185 twarzy wyrzeźbionych na pestce czereśni, statek z kości słoniowej 41-karatowy zielony diament. Jakie jeszcze atrakcje kryje Drezno dowiesz się słuchając załączonej audycji Krzysztofa Grzybowskiego "4 do 4".
Zapraszamy również do wysłuchania załączonych materiałów Anny Depczyńskiej - o Braciach morawskich - wynalazcach gwiazd adwentowych i drezdeńskiej tradycji jarmarków świątecznych.

(pj)

Czytaj także

U nas mikołajki, a w Turcji tańczą derwisze

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 18:46
Słoneczne wybrzeże, wirujący derwisze, bakłażan pod każdą postacią i Stambuł, który wciąga jak narkotyk - taka jest Turcja, kraj dwóch kontynentów i wielu twarzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najbrzydsze miasto Europy - to tu urodziły sie Smerfy

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 18:51
To wyjątkowa wyprawa. Tym razem w ramach cyklu podróżniczego Czwórka wybrała się do Belgii. Ale nie po to, by podziwiać strzeliste gmachy Brukseli, ale by zobaczyć… podobno najbrzydsze miasto Europy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zwiedzaj Egipt bez piramid

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2012 16:53
Jadąc do Egiptu, koniecznie chcemy zobaczyć piramidy. Nie ma w tym nic dziwnego, ale warto pamiętać, że Kair skrywa przed nami wiele niespodzianek. Warto i je odkryć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duma bez uprzedzenia. Śladami Jane Austen w Bath

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 17:56
Kąpiel w Bath i kilka tajemnic z życia Jane Austen. Bo Anglia tylko nie tylko Sex Pistols, Big Ben i Londyn, o czym przypomina gość Czwórki.
rozwiń zwiń