"Jeden za wszystkich". Helena Czernek i Aleksander Prugar stworzyli symbol walki z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 15:25
Helena Czernek i Aleksander Prugar tworzą duet działający pod nazwą Mi Polin. W czasie pandemii postanowili stworzyć akcję społeczną, którą nazwali "Jeden za wszystkich". Na czym polega? 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: PAP

zofia stryjeńska nac 1200.jpg
Kobiety XX-lecia. Kim były polskie superbohaterki?

Posłuchaj
13:25 _PR4_AAC 2020_06_27-11-09-44.mp3 “Jeden za wszystkich” - Mi Polin organizuje akcję społeczną dla wspólnej walki z koronawirusem (Pasjonauci/Czwórka) 

Osoby skupione wokół akcji można rozpoznać dzięki samodzielnie stworzonej przypince. - Rozglądając się w przestrzeni publicznej stwierdziliśmy, że nie istnieje symbol walki z koronawirusem. Nie posiadamy znaku, który mógłby łączyć nas pod jednym sztandarem. Wzorem działań innych działających oddolnie grup i instytucji postanowiliśmy stworzyć identyfikację wizualną, z którym można byłoby indentyfikować się jako społeczność - mówił współtwórca akcji Aleksander Prugar.

 “Jeden za wszystkich”symbol graficzny dla wspólnej walki z koronawirusem 
“Jeden za wszystkich”symbol graficzny dla wspólnej walki z koronawirusem

W czasie pandemii więzy społeczne uległy rozluźnieniu. Inne osoby zaczęliśmy postrzegać, jako potencjalne zagrożenie. Zdaniem duetu Mi Polin wspólny symbol ma przypominać o tym, że jesteśmy w tej sytuacji razem. Krzepić i jednoczyć w walce. - Chcieliśmy stworzyć coś, co będzie niosło pozytywny przekaz. Znak rozpoznawczy, który będzie jednoczył ludzi we wspólnej walce i dodawał otuchy. Izolacja sprawiła, że zaczęliśmy się od siebie oddalać. Potrzebujemy przestrzeni, by znów stać się sobie bliscy. Ma symbolizować to, że jesteśmy w tej sytuacji razem - dodawała Helena Czernek. 

Stworzenie trzykolorowej plakietki jest działaniem oddolnym, stworzonym przez osoby skupione wokół inicjatywy "Jeden za wszystkich". Treść akcji została przetłumaczona na sześć języków. Wzór graficzny można pobrać za darmo ze strony internetowej "Jeden za wszystkich".

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadził: Beata Kwiatkowska

Goście: Helena Czernek, Aleksander Prugar

Data emisji: 27.06.2020

Godzina emisji: 11.09

ac


Czytaj także

Twin Peaks. Miasteczko grozy, w którym można dobrze zjeść

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 14:56
Na ekranach telewizorów znów pojawi się kultowa tablica z napisem "Miasteczko Twin Peaks", a z głośnika popłynie motyw muzyczny Badalamentiego. - W tym serialu jedzenie jest wszędzie i znaczy więcej niż nam się wydaje. Pojawia się ono w kluczowych momentach - mówił dziennikarz Marcin Radomski.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wczasy w PRLu. Czy dziś inspirują?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 09:37
- To nie jest książka biograficzna, choć wychowywałem się w PRLu, a obejmuje lata 1945-1989 - wyjaśnia Wojtek Przylipiak, autor "Czasu wolnego w PRLu". - Ona przywołuje pewne czasy, ale ja nie piszę, że to był wspaniały czas i wszystko było wtedy lepsze - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Matura po kaszubsku. "Najtrudniejsza była gramatyka"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 12:00
W tym języku można zdawać maturę rozszerzoną. Język kaszubski jest traktowany na maturze jako przedmiot dodatkowy, a więc nieobowiązkowy, jako język mniejszości narodowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co usłyszymy, przykładając ucho do marchewki?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 15:17
Beniamin Głuszek to artysta dźwiękowy, który wydobywa dźwięki z tego, co jadalne. W przeciwieństwie do znanej orkiestry warzywnej, Paprykalaby, nie "gra" na warzywach w sposób typowy. Umieszcza mikrofony kontaktowe w ich wnętrzu, dzięki czemu brzmią zupełnie inaczej. 
rozwiń zwiń