Za tydzień o tej porze... będzie już po świętach!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 22:00
Rozpoczęło się finałowe odliczanie - dni i godzin, które zostały jeszcze na zrobienie pasztetów, pierników, pierogów oraz prezentów. Zapraszamy na poradnik "Święta Last Minute".
Audio
  • Posłuchaj jakie sposoby na weekend znalazł dla Ciebie Dominik Olędzki

Co roku zadajemy sobie to samo pytanie: kupić świerk, jodłę a może sosnę? - Najdroższym drzewkiem jest jodła kaukaska. Ale cena idzie w parze z jakością, a przede wszystkim z trwałością, bo takie drzewko zostanie z nami najdłużej - wyjaśnia jeden ze sprzedawców choinek. - Klienci, bardziej niż ceną, sugerują się metrażem swojego mieszkania i kupują to, co do mieszkania im się zmieści.

A kiedy już choinka znajdzie się w naszym domu i zostanie odświętnie przyozdobiona, to warto zadbać, żeby nie zabrakło wokół niej prezentów. Wyprawa do galerii handlowych jest zajęciem bardzo stresującym, co pokazują wyniki najnowszych badań. Na szczęście z roku na rok przybywa nam niezobowiązujących jarmarków i kiermaszy oferujących niepowtarzalne upominki. Jeden z nich odbywa się na Placu Defilad w Warszawi.

- Najdłuższą tradycję świątecznych targów mają Niemcy, ale ten warszawski nie odbiega od europejskich standardów. Oprócz licznych straganów pod Pałacem Kultury jest największy diabelski młyn w naszym kraju i dużo wyśmienitego jedzenia, także do konsumpcji na miejscu - chwalą się organizatorzy kiermaszu.

Sprawdź wszystkie weekendowe propozycje przygotowane przez Dominika Olędzkiego do audycji "4 do 4". Znajdziesz je w pliku dźwiękowym dołączonym do artykułu.
 

kul      

 

 

Czytaj także

Przez taniec poznasz naturę Gruzina

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 17:25
Zamiast "dzień dobry" Gruzin przywita Cię słowami "życzę ci zwycięstwa". Czwórka gościła w kraju wojowników, biesiadników, tancerzy i wielbicieli wina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Udział w spółce kupisz za grosze

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 15:19
Jak inwestować i nie zbankrutować? I gdzie się wyszkolić na finansowego rekina - sprawdzała Ania Depczyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Alternatywa dla przedświątecznych porządków

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 17:04
Trzepanie dywanów, odkurzanie porcelany, mycie okien albo krioterapia i off-roadowy rajd, czyli co robić w weekend, żeby nie zwariować.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kredyt "bombkowy" to bomba z opóźnionym zapłonem

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 15:55
Za to, co napisane małym drukiem płacimy bardzo wysokie odsetki. Powód? Rzadko czytamy umowy kredytowe, a w przedświątecznej gorączce nie robimy tego prawie wcale.
rozwiń zwiń