"Pogoda dla puchaczy. Jesień". Perypetie małych sów

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 15:32
Najnowsza "Pogoda dla puchaczy" to jedna z cyklu książek edukacyjnych, których autorami są Marcin Kozioł i Bartek Jędrzejak, o życiu małych sympatycznych sówek. Tym razem odsłona nosi podtytuł "Jesień".
Audio
  • Marcin Kozioł opowiada o książce "Pogoda dla puchaczy. Jesień" (Stacja Nauka/Czwórka)
Okładka książki Pogoda dla puchaczy. Jesień
Okładka książki "Pogoda dla puchaczy. Jesień"Foto: mat. pras.

Dziecko odkrywa wraz z bohaterami książki różne odcienie przyrody. Staramy się opowiedzieć o ciekawostkach związanych z pogodą, ale także o samym życiu puchaczy. Marcin Kozioł

To seria książek przygodowych o perypetiach czwórki przyjaciół, małych puchaczy, które wyruszają w świat. - Te małe sowy to w rzeczywistości niesamowicie przyjemne zwierzęta. Po niespełna roku życia opuszczają już rodzinne gniazda, by wyruszyć w świat, odkrywać go i szukać w nim swojego miejsca - mówił Marcin Kozioł współautor książki "Pogoda dla puchaczy". - Puchacze są też bardzo romantyczne i stałe w uczuciach,. Łączą się w pary na całe życie.

Jednocześnie "Pogoda dla puchaczy" to książka edukacyjna, która pokazać ma najmłodszym, na czym polega naturalny cykl zmieniających się pór roku. O zjawiskach przyrodniczych, pogodzie, ale też losach małych puchaczy na kartach książki i w rzeczywistości - na nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Marcin Kozioł (współautor książki "Pogoda dla puchaczy")

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 12.12

kd

Czytaj także

Dlaczego sięgamy po słodycze?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 15:34
Wiele dzieci wykazuje wyraźną niechęć do jedzenia warzyw. Jednocześnie entuzjastycznie reagują na myśl o słodyczach, frytkach i wielu innych niezdrowych produktach. Dlaczego tak się dzieje?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miej wiarę w siebie, jak Thomas Edison

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:31
Thomas Edison w szkole nie był ani prymusem, ani pupilkiem nauczycieli. Mimo to dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wynalazców na świecie. Dlaczego?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eduboty. Jak roboty pomogą w nauce geografii?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 16:02
Nastoletni naukowcy z Białegostoku stworzyli roboty. Jeżdżące po mapach świata. Mają pomóc w nauce geografii i kartografii na lekcjach.
rozwiń zwiń