X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dieta wegetariańska. Jak wpływa na naszą planetę?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 17:58
- Dieta, która w dużej części składa się z mięsa ponad dwukrotnie bardziej, niż dieta wegańska wpływa na emisję gazów cieplarnianych - tłumaczył Marcin Tishner, koordynator kampanii "Zmieniaj dietę, nie klimat".
Audio
  • Bez mięsa, ale z korzyścią dla zdrowia i środowiska (Czat Czwórki)
Cezary Wyszyński (Fundacja Viva), Marcin Tischner (koordynator kampanii Zmieniaj dietę, nie klimat), Hanna Stolińska-Fiedorowicz (dietetyk kliniczny),
Cezary Wyszyński (Fundacja Viva!), Marcin Tischner (koordynator kampanii "Zmieniaj dietę, nie klimat"), Hanna Stolińska-Fiedorowicz (dietetyk kliniczny), Foto: Michał Piwowarek/Czwórka

shutterstock_zakupy1200.jpg
Jak działa pamięć ekonomiczna?

- Podobnie jest ze składowaniem odpadów odzwierzęcych, czy wycinką lasów, która poniekąd spowodowana jest potrzebą zagospodarowania coraz większych przestrzeni pod uprawę roślin na paszę dla zwierząt hodowlanych - dodawał.

- W tym momencie farmy przypominają fabryki, w których zwierzęta "upchnięte" są na bardzo małej przestrzeni. Z agresją wywołaną brakiem miejsca do życia przemysł radzi, sobie okaleczając zwierzęta – zwracał uwagę Cezary Wyszyński z Fundacja Viva!. 

praca stres zmęczenie skutek 1200.jpg
Czy jesteśmy chronicznie zmęczeni?

- W społeczeństwie nadal mocno zakorzenione jest przekonanie, że jedzenie zwierząt jest częścią naszego naturalnego łańcucha pokarmowego, a czasy się zmieniły. Już nie musimy polować na zwierzęta, aby zapewnić sobie pożywienie – punktowała Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk kliniczny.

Jak wygląda korelacja między wegetarianizmem a wpływem na środowisko? Czy stosowanie diety roślinnej może faktycznie zahamować zmiany klimatyczne? Jak wygląda świadomość społeczna na temat korzystania z produktów odzwierzęcych? Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Dominika Klimek

Goście: Hanna Stolińska-Fiedorowicz (dietetyk kliniczny), Cezary Wyszyński (Fundacja Viva!), Marcin Tishner (koordynator kampanii "Zmieniaj dietę, nie klimat")

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 15.10

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dla społeczników i łowców okazji - nowe strony w sieci

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 13:30
- Dbalnia.pl to nowa inicjatywa, która łączy osoby, które potrzebują pomocy z tymi, którzy mają czas, żeby pomagać - opowiada Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczki handlowe i promocje. Jak działa pamięć ekonomiczna?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 19:03
- Wzrost konsumpcji jest logicznym następstwem wszystkiego, co dzieje się w gospodarce. Jeśli się rozwija, to więcej zarabiamy. Siłą rzeczy rośnie też konsumpcja, która jest motorem napędowym gospodarki - mówił Tomasz Jaroszek, ekspert z plaftormy Kapitalni.org.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieczemy pierniki!

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 17:58
To najwyższy czas, żeby pomyśleć o przygotowaniu ciasta na pierniki, które będziemy chcieli podać na święta. Który przepis jest najlepszy? Jak przechowywać wypieki, by pod koniec grudnia były nadal aromatyczne i smaczne? Od czego zacząć?
rozwiń zwiń