Dieta wegetariańska. Jak wpływa na naszą planetę?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 17:58
- Dieta, która w dużej części składa się z mięsa ponad dwukrotnie bardziej, niż dieta wegańska wpływa na emisję gazów cieplarnianych - tłumaczył Marcin Tishner, koordynator kampanii "Zmieniaj dietę, nie klimat".
Audio
  • Bez mięsa, ale z korzyścią dla zdrowia i środowiska (Czat Czwórki)
Cezary Wyszyński (Fundacja Viva), Marcin Tischner (koordynator kampanii Zmieniaj dietę, nie klimat), Hanna Stolińska-Fiedorowicz (dietetyk kliniczny),
Cezary Wyszyński (Fundacja Viva!), Marcin Tischner (koordynator kampanii "Zmieniaj dietę, nie klimat"), Hanna Stolińska-Fiedorowicz (dietetyk kliniczny), Foto: Michał Piwowarek/Czwórka

shutterstock_zakupy1200.jpg
Jak działa pamięć ekonomiczna?

- Podobnie jest ze składowaniem odpadów odzwierzęcych, czy wycinką lasów, która poniekąd spowodowana jest potrzebą zagospodarowania coraz większych przestrzeni pod uprawę roślin na paszę dla zwierząt hodowlanych - dodawał.

- W tym momencie farmy przypominają fabryki, w których zwierzęta "upchnięte" są na bardzo małej przestrzeni. Z agresją wywołaną brakiem miejsca do życia przemysł radzi, sobie okaleczając zwierzęta – zwracał uwagę Cezary Wyszyński z Fundacja Viva!. 

praca stres zmęczenie skutek 1200.jpg
Czy jesteśmy chronicznie zmęczeni?

- W społeczeństwie nadal mocno zakorzenione jest przekonanie, że jedzenie zwierząt jest częścią naszego naturalnego łańcucha pokarmowego, a czasy się zmieniły. Już nie musimy polować na zwierzęta, aby zapewnić sobie pożywienie – punktowała Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk kliniczny.

Jak wygląda korelacja między wegetarianizmem a wpływem na środowisko? Czy stosowanie diety roślinnej może faktycznie zahamować zmiany klimatyczne? Jak wygląda świadomość społeczna na temat korzystania z produktów odzwierzęcych? Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Dominika Klimek

Goście: Hanna Stolińska-Fiedorowicz (dietetyk kliniczny), Cezary Wyszyński (Fundacja Viva!), Marcin Tishner (koordynator kampanii "Zmieniaj dietę, nie klimat")

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 15.10

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dla społeczników i łowców okazji - nowe strony w sieci

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 13:30
- Dbalnia.pl to nowa inicjatywa, która łączy osoby, które potrzebują pomocy z tymi, którzy mają czas, żeby pomagać - opowiada Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczki handlowe i promocje. Jak działa pamięć ekonomiczna?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 19:03
- Wzrost konsumpcji jest logicznym następstwem wszystkiego, co dzieje się w gospodarce. Jeśli się rozwija, to więcej zarabiamy. Siłą rzeczy rośnie też konsumpcja, która jest motorem napędowym gospodarki - mówił Tomasz Jaroszek, ekspert z plaftormy Kapitalni.org.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieczemy pierniki!

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 17:58
To najwyższy czas, żeby pomyśleć o przygotowaniu ciasta na pierniki, które będziemy chcieli podać na święta. Który przepis jest najlepszy? Jak przechowywać wypieki, by pod koniec grudnia były nadal aromatyczne i smaczne? Od czego zacząć?
rozwiń zwiń