Czy można poczuć magię świąt poza domem?

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 17:10
Dawniej święta celebrowano w domu, wraz z rodziną. Dzisiaj coraz chętniej decydujemy się na wyjazdy i doceniamy tego zalety.  Czy święta w tropikach to ucieczka od tradycji? Czy z dala od rodzinnego domu można przeżyć prawdziwie rodzinne święta?
Audio
  • Różne sposoby na Boże Narodzenie. Który wybierasz? (Czat Czwórki/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Czytaj także
papuas_shutterstock_1200.jpg
Grzegorz Kapla: życie i śmierć Papuańczyka zależy od woli duchów

Nie dać się świątecznej gorączce

Bez sprzątania, bez gotowania i gorączki przygotowań - zdaniem Justyny Krzykwo to najważniejsze powody, dla których decydujemy się spędzić święta poza domem. - Może to być domek na Mazurach, pensjonat w górach, albo tropikalna wyspa - wymienia ekspertka z Fly.pl. i mówi o najpopularniejszych kierunkach, które Polacy wybierają na Boże Narodzenie.

Rodzina - odskocznia dla rutyny

Kasia Maciejak ostatni rok spędziła w Japonii i teraz - na święta - wróciła do domu. - Wydaje mi się, że w Bożym Narodzeniu każdy szuka tego, czego w danej chwili najbardziej potrzebuje. Jeśli cały rok jesteśmy z rodziną w rutynie, to taki wyjazd pozwala oderwać się od codzienności. Ja stęskniłam się za bliskimi i za miejscem, które dobrze znam i w którym czuję się spokojnie - wyjaśnia.  

Czytaj także
bieszczady 1200.jpg
Stan wolnego ducha. Bieszczady, jakich nie znacie

Smutne święta na Pacyfiku

Zgadza się z tym Monika Witkowska. - Moje najsmutniejsze święta spędziłam z fantastycznymi ludźmi w fantastycznym miejscu. Na żaglowcu, na Pacyfiku. Niestety z dala od rodziny, co wówczas bardzo odczułam - wspomina podróżniczka. - Najzabawniejsze zaś były na Antarktydzie. Mieliśmy własną choinkę i opłatek, a nawet śledzie w puszcze. Nie mogliśmy tylko doczekać się pierwszej gwiazdki, bo właśnie trwał tam dzień polarny - dodaje. 

Święta spędzane poza domem to nie tylko sposób na ucieczkę przed obowiązkami, ale także...  przed wścibskimi pytaniami krewnych. Czy święta w tropikach to ucieczka od tradycji? Czy z dala od rodzinnego domu można przeżyć prawdziwie rodzinne święta? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Goście: Justyna Krzykwo (Fly.pl), Monika Witkowska (podróżniczka), Kasia Maciejak (Klub Podróżników "Soliści")

Data emisji: 19.12.2019

Godzina emisji: 15.09

kul


Czytaj także

Święta w Czwórce - muzycznie i nastrojowo!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 15:23
Zapraszamy do spędzenia okresu świątecznego z Czwórką. Będą audycje specjalne, a w nich mnóstwo ciekawych gości i tematów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gamingowa Wigilia - jak gracze spędzają Święta?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 14:22
W przedświątecznej odsłonie "Strefy gamingu" sprawdzamy, jak wyglądają Święta graczy. Czego Mateusz "Hax" Ogonowski i Alex Gryn życzą graczom na Święta? 
rozwiń zwiń