Corpolates – fitness w biurze

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 20:15
Większość z nas spędza długie godziny przed monitorem. Wiele współczesnych zawodów, jeśli nie przed komputerem, to wykonywanych jest w pozycji siedzącej. To wpływa na naszą kondycję i zdrowie. Jak zachować sprawność, kiedy większość dnia spędzamy przy biurku? 
Audio
  • Trening w biurze? Postaw na corpolates (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: ARTFULLY PHOTOGRAPHER/Shutterstock

Rozwiązaniem na problemy związane z pracą siedzącą jest sport. Regularne treningi pomagają nam nie tylko utrzymać kondycję fizyczną w formie, ale sprawiają, że na co dzień mamy więcej energii. A co, jeśli brakuje nam czasu na trening w domu, bo większość czasu spędzamy w biurze? Monika Baron, wieloletnia trenerka pilatesu stworzyła autorski program, dzięki któremu możemy rozluźnić nasze mięśnie i pomóc obciążonemu kręgosłupowi w pracy. 

Autorski program  corpolatesu - zajęć z pilatesu, który można trenować w biurze jest pomysłem trenerki Moniki Baron Autorski program corpolatesu - zajęć z pilatesu, który można trenować w biurze jest pomysłem trenerki Moniki Baron

- Sama pracowałam w korporacji przez kilka lat. Doświadczyłam na własnej skórze, czym jest ból związany przebywaniem zbyt długo w trybie siedzącym. Już wtedy byłam przekonana, że nasze ciało nie musi w ten sposób cierpieć. Właśnie wtedy zrodził się w mojej głowie pomysł stworzenia programu treningowego dla korporacji - mówiła.

Jej autorski projekt skierowany jest do osób cierpiących na bóle odcinka szyjnego, czy kręgosłupa, które wynikają ze zbyt długiego przebywania w tej samej pozycji. Są skuteczne i w dodatku można je bez większego wysiłku wykonać w trakcie przerwy od wykonywanych zajęć. Technika łączy w sobie elementy sportu i masażu rozluźniając napięte mięśnie. Świetnie łączy się także z mindfulness

Jak poprawnie wykonywać ćwiczenia z corpolatesu? Na ten temat rozmawialiśmy trenerką Moniką Baron.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Gość: Monika Baron (autorka programu treningowego Corpolates)

Data emisji: 8.01.2019

Godzina emisji: 16.09

ac

Czytaj także

Pracujesz w korporacji? Wykorzystaj to!

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2016 19:07
– To był dla mnie bardzo ważny czas – mówiła Irena Bieguńska o pracy w korporacji, z której odeszła, by założyć własną firmę zajmującą się rękodziełem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inżynier przestrzeni. Sprawia, że do pracy przychodzisz z przyjemnością

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 19:24
- Projektując przestrzeń biurową na początku trzeba skupić się na celu. Pomyśleć, czemu ta przestrzeń ma służyć i co dać jej użytkownikowi – mówiła Diana Pakulska-Okraska, inżynier projektująca miejsca pracy, założycielka Eclipse Project.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracoholizm Polaków. Na czym polega i jak z nim walczyć?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 15:50
- Najlepszym sposobem na niezatracenie się jest posiadanie życia osobistego - przekonuje Małgorzata Majewska. - Nikt z zewnątrz nie zadecyduje o tym za nas. To my musimy wyłączyć maila i odłożyć służbowy telefon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś to pracownik wymaga. A co robi szef?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 20:00
Dziś, kiedy w ofertach pracy można przebierać, zdobyć pracownika nie jest łatwo. Czego od przyszłych szefów oczekują kandydaci? Co robią filmy, żeby zadowolić swoją kadrę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń