Prawdziwy rycerz. Jaki musiał być?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 22:50
Mężny, dworny, hojny, pobożny. To tylko cztery spośród ośmiu cnót wchodzących w skład honorowego kodeksu rycerza. Wśród przedstawicieli stanu rycerskiego znanych nam z literatury i przekazów historycznych są Zawisza Czarny, Roland, sir Lancelot, słynący z walecznych czynów i dobrego życia. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ FXQuadro

Aachen katedra shutter 1200 Christian_Schmidt.jpg
Zwiedzaj z domu. Wirtualne spacery śladem UNESCO

Czytaj także:

Czy to tylko legendy? Ile ideał rycerza miał wspólnego z prawdą o nim? W sobotnie popołudnie porozmawiamy o tym z autorem książki "Pojedynki, biesiady, modlitwy. Świat średniowiecznych rycerzy".

W audycji również:

W cyklu "Historie z tej ziemi" przeniesiemy się do Torunia, pod Krzywą Wieżę i przypomnimy genezę 1 marca - Dnia Żołnierzy Wyklętych.


***

Na audycję "Zaklinacze czasu" w sobotę (27.02) o godzinie 14.05 zaprasza Anna Hardej.

aw


Zobacz więcej na temat: Czwórka rycerz rycerstwo
Czytaj także

Bitwa pod Warną. Legendarna katastrofa

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2023 05:45
579 lat temu na przedpolach czarnomorskiego portu Warna wojska chrześcijańskie stanęły do walki z przeważającymi siłami tureckimi. To nie mogło się udać. Klęska zrodziła jednak legendę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Galerie dookoła świata. Najciekawsze wystawy online

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 17:00
Przed otwartymi już muzeami i galeriami w Polsce ustawiają się długie kolejki, ale wreszcie możemy je odwiedzać osobiście. Jeśli natomiast chodzi o instytucje kultuy na świecie - one też zapraszają widzów, ale online. 
rozwiń zwiń