X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Pablo". O życiu Picassa w komiksie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 12:30
- Komiks zaczął się ukazywać po raz pierwszy sześć lat temu we Francji. Opowiada o pierwszych dziesięciu latach Picassa wśród paryskiej bohemy artystycznej - opowiadał wydawca projektu Paweł "Timof" Timofiejuk.
Audio
  • Paweł "Timof" Timofiejuk opowiada o komiksie pt. "Pablo" (Pierwsze Słyszę/Czwórka)
Pablo Picasso oczami młodych twórców
Pablo Picasso oczami młodych twórców Foto: Shutterstock/dom. publiczna/MatiasDelCarmine

- Rynek francuski jest bardziej pojemny. Ukazuje się na nim więcej komiksów niż w Polsce, dzięki czemu udało się wydać aż cztery tomy z tej serii. Ucieszyłem się, kiedy wydawca w Paryżu postanowił zebrać je wszystkie i wydać je jako całość. Stwierdziłem, że to najlepszy moment, żeby komiks ukazał się także na polskim rynku - opowiadał gość Czwórki.

Historia, jaką opowiada autor jest nostalgiczną pocztówką z początków XX wieku. W doskonały sposób ilustruje relacje społeczne, kulturę i obyczajowość tamtej epoki. Należy wspomnieć, że nie opowiada wyłącznie o Picassie, ale także o ludziach, z którymi współpracował i którymi się otaczał. - To przede wszystkim historia Fernandy - pierwszej muzy malarza, którą poznajemy jako ducha krążącego nad współczesnym Paryżem, który chce nam opowiedzieć swoją historię. W takcie rozwoju wątków pojawiają się także inne, znane postaci ze świata kultury i sztuki - mówił Paweł "Timof" Timofiejuk.

Paweł "Timof" Timofiejuk Jeżeli chcemy odnieść się w komiksie do wątków historycznych, to musimy starać się jak najlepiej oddać realia opisywanych czasów. Na tym polega tworzenie dobrego komiksu

Jakich artystów odnajdziemy na kartach komisu pt. "Pablo"? Czego na temat życia wielkiego twórcy możemy dowiedzieć się z historii komiksu? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z wydawcą komiksu w Polsce.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Paweł "Timof" Timofiejuk wydawca komiksu pt. "Pablo"

Data emisji: 7.11.2017

Godzina emisji: 8.40

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dave McKean: komiks jest moją pierwszą miłością

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 12:00
- Próbowałem różnych rzeczy, jednak zawsze do komiksu wracam - mówił w rozmowie z Martyną Ogonek ten wielowymiarowy artysta, grafik, ilustrator, fotografik, filmowiec i muzyk, którego pierwsza, kultowa już, książka "Klatki" ukazała się w maju w polskim przekładzie.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Luc Besson. Najbardziej hollywoodzki reżyser Francji

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 12:06
Korzenie Luca Bessona sięgają do neobarokowej estetyki kina francuskiego lat 80. - Był jednym z młodych, którym nie podobało się kino francuskie. Odcinał się od nurtu "nowej fali". Uważał, że neobarok wywodzi się z wnętrza kinematografii, a nowa fala to krytycy, którzy chwycili za kamery - mówi Jakub Popielecki z portalu "filmweb.pl".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto fanów komiksów i gier w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 14:42
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. - A tegoroczna, 28. już edycja imprezy będzie wyjątkowa - zapowiadały w Czwórce organizatorki, Joanna Birek i Katarzyna Tośta.
rozwiń zwiń