Co młodzi wiedzą o biznesie? "Że trzeba mieć otwartą głowę"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 14:00
- Future Makers Challenge ma otworzyć młodym ludziom i głowy, i zmysły na to, w jaki sposób funkcjonuje biznes - opowiada współautor programu Piotr Olesiński.
Audio
  • Na czym polega projekt Future Makers Challenge? (Pierwsze słyszę/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: zeljkodan/Shutterstock.com

Future Makers Challenge to połączenie akceleratora innowacji i programu edukacyjnego, skierowanego do licealistów i studentów, a jednocześnie projekt typu open innovation. 10 czerwca 2018 jury wybrało trzy zespoły, których pomysły okazały się najlepsze. Karolina Korgul wraz z zespołem pracowała nad nową koncepcją funkcjonowania co-workingu w jednej z hotelowych sieci. - Stworzyliśmy wizję takiej przestrzeni, którą można zastosować zarówno na 50 metrach kwadratowych, jak i na 500. Wykorzystaliśmy nowe technologie i postanowiliśmy nawiązać współpracę z firmą, która zajmuje się hodowlą roślin oczyszczających powietrze - wyjaśnia gość Czwórki.   

Michał Kuliński natomiast wspierał grupę, która miała za zadanie przygotować rozwiązanie wspierające właścicieli firm w zapewnieniu płynności finansowej. Jak zespół poradził sobie z tym zadaniem? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Goście: Piotr Olesiński (współautor programu Future Makers Challenge), Karolina Korgul i Michał Kuliński (laureaci)

Data emisji: 20.06.2018

Godzina emisji: 8.15

kul/kd

Czytaj także

Kobiety biznesu. Stalowe nerwy, gołębie serca?

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 15:25
Niedawno w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Ja, Kobieta Przedsiębiorcza". Panie zajmujące się biznesem lub planujące założenie swojej działalności dyskutowały na temat wizerunku kobiety przedsiębiorczej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Porażka w startupie. Jak jej uniknąć?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 17:51
Cudze błędy mogą być dla wielu przestrogą i nauką o tym, co prowadzi do klęski w biznesie.  Dzieleniu się własnymi porażkami służy seria specjalnych spotkań, podczas których ludzie dyskutują nad nieudanymi projektami. Jak uczyć się na nich skutecznie i czego nie robić w biznesie - o tym rozmawialiśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zostać finansowym ninja we własnym domu?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 17:54
- Zawsze łatwiej jest zarobić pieniądze i nimi zapłacić, bo jest to dla nas mniej kosztowne. Czasami warto zaciągnąć pożyczkę, tylko warto mieć świadomość, że oddamy dużo więcej niż rzeczywiście zapłaciliśmy - mówi ekspert finansowy, Michał Szafrański.
rozwiń zwiń