X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyka powstaje na ulicy

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2012 14:56
Spotykamy ją codziennie, czasem mijamy szybkim krokiem, czasem przystajemy. To między innymi Paweł, Marcin i Helena tworzą muzykę miasta.
Audio

Rzadko zauważamy pasję, talent i determinację ulicznych muzyków. Mimo to oni wychodzą "w miasto" codziennie, repertuarem dbając o przechodniów, swoich sąsiadów i ludzi pracujących w okolicy.

- Jestem bijącym sercem Warszawy, mam taką ksywkę - mówi Paweł, grający na krześle i garnkach na warszawskiej "patelni" (placu przy stacji Metro Centrum w Warszawie). - To, co robię, jest zaprzeczeniem jakiegokolwiek dźwięku, który miałby sprawiać szczególną przyjemność. Taka prowizorka. Gram siedem godzin dziennie i codziennie przychodzę. Ja to lubię - wyjaśnia uliczny artysta. W życiu Pawła zdarzały się liczne zawirowania. Twierdzi, że to z wrodzonej głupoty. Dziś muzyka wypełnia mu czas każdego dnia.

Czytaj więcej: Reportaże w Czwórce <<<

Marcin na warszawskie ulice przyjechał z Katowic, swego rodzinnego miasta, gdzie instrument, na którym gra, wibrafon nie zdobył uznania przechodniów. - Obudziłem się rano pewnego dnia i stwierdziłem, że muszę coś ze sobą zrobić. Przedstawiłem pomysł rodzicom, wsiadłem w auto, pojechałem do Warszawy i zacząłem - opowiada. Marcin chciałby za kilka lat trafić z ulicy na scenę; już dziś otrzymuje różne propozycje.

Helena, panienka z dobrego domu, twierdzi, że na ulicy można nawet znaleźć męża. Pierwszy raz grała tam, by wraz z bratem zarobić na wakacje. Udało się. Dziś zabiera gitarę i siada w stałym miejscu, często zmienia repertuar, by okoliczni kelnerzy nie musieli w kółko słuchać tych samych piosenek.

Zapraszamy do wysłuchania załączonego reportażu Małgorzaty Marchwiany "Muzyka ulicy".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zachować tamten "klymat"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 15:00
Czy zwykła pamięć o tym, co minęło to już patriotyzm? A może wstydzimy się swoich lokalnych przyzwyczajeń, strojów, albo gwary?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przypadek Marcela, czyli upragniony wyjazd do domu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 13:08
Marcelo Grimlat trafił do Polski promując młodych brazylijskich piłkarzy. Miał przyjechać na chwilę, ale problemy finansowe sprawiły, że musiał tu zostać aż trzy miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mniej się bałam zaśpiewać" - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 22:00
Poniedziałek, 3 grudnia 2012, godzina 18.15, Program 3. Choć Halinę i Karolinę dzieli kilkadziesiąt lat, to ich historie łączy wiele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kawałek Peru w sercu Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 11:36
W domu Marity Alban Juarez muzyka była obecna zawsze. Najczęściej ta przywieziona przez jej tatę z Peru lat 70.
rozwiń zwiń