"Szczury z Via Veneto" - inne oblicze Włoch

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 09:40
Gościem Czwórki w niedzielne popołudnie będzie Piotr Kępiński, autor książki "Szczury z Via Veneto". 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Tupungato

Zobacz także
hipisi 1200.jpg
Być dzieckiem hipisów - cena wolności

Piotr Kępiński kreśli portret miejsca od wieków targanego namiętnościami. Łącząc czujność obserwatora z zaangażowaniem mieszkańca, opisuje kraj, który fascynuje go od lat. Spaceruje ulicami Rzymu i Sieny, odwiedza Materę i Cilento, opowiada o sardyńskich pragnieniach separatystycznych, osiedlach Romów i handlu narkotykami na rzymskich cmentarzach. Razem z nim odwiedzamy turyńskie wystawy, smakujemy sycylijskich pani, jedziemy rowerem wzdłuż Tybru i zaglądamy do wnętrz Watykanu.

Posłuchaj:

"Szczury z via Veneto" to opowieść o tym, że choć czasy błogiego la dolce vita dawno minęły, to Włochy wciąż przyciągają, pasjonują, nie dają o sobie zapomnieć.

***

Na audycję "Faktofonia" zapraszamy w niedzielę (08.08) po godz. 16.05. Program poprowadzą Agata Nowotnik i Szymon Jaworski

mat. prasowe/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka wakacje literatura
Czytaj także

Polska - Gruzja. Za co siebie lubimy?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 21:16
Gruzja to doskonały kierunek na wakacje. Z krajem, który kojarzy się z pięknymi widokami, słońcem, górami, wspaniałym jedzeniem i gościnnymi ludźmi, łączy nas nad wyraz wiele.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moc atrakcji - odkryj Mazowsze z NIEMAPĄ

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 20:45
Mazowsze to nie tylko Warszawa! Region ma sporo do zaoferowania. To też smak jabłek z sadów, barwne skanseny i tajemnicze ruiny zamków. Co warto zobaczyć w największym polskim województwie, pokazują twórcy najnowszych NIEMAP.
rozwiń zwiń