"Start - Wakacje" na Garmin Rescue Heroes. Lato wystartowało z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 11:50
Druga odsłona Mistrzostw Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym odbyła się w dniach 25-26 czerwca na plaży w Nieporęcie nad jeziorem Zegrzyńskim. Czwórka jest patronem medialnym wydarzenia. - To wyjątkowy na skalę Europy cykl zawodów - mówił Krzysztof "Spike" Piotrowicz, organizator wydarzenia.
Garmin Rescue Heros 2022 - Śródlądowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym w Nieporęcie
Garmin Rescue Heros 2022 - Śródlądowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym w NieporęcieFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Specjalna audycja "Start - wakacje", prowadzona prosto z Mistrzostw Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym nad Zalewem Zegrzyńskim, to pierwsza odsłona letniego cyklu zawodów z zakresu sportowego ratownictwa wodnego Garmin Rescue Heroes, odbywających się już po raz kolejny. 

- W ten weekend dzika plaża w Nieporęcie nad Zegrzem jest najbezpieczniejszą plażą w Polsce. Gościmy tu kilkudziesięciu najlepszych ratowników wodnych z całego kraju. Większość z nich, oprócz tego, że jest sportowcami, na co dzień pracuje także na pływalniach bądź kąpieliskach śródlądowych i morskich w różnych regionach Polski - wymieniał Krzysztof Piotrowicz, organizator wydarzenia. Jak podkreślał, wszystkie konkurencje rozgrywane w ramach zawodów są symulacją rzeczywistych akcji, które mogą się zdarzyć na plażach.

Jak podkreślał, w zawodach Garmin Rescue Heroes ważne są nie tylko zmagania zawodników, ale także wymiana doświadczeń i rozwój. - Teraz spotkaliśmy się tu nie tylko po to, by rywalizować, ale także by podpatrywać innych i dzielić się własną wiedzą, a potem zdobyte doświadczenia wykorzystać w pracy nad poprawą bezpieczeństwa nad wodą - podkreślał. - Bardzo cieszymy się, że Czwórka jest z nami już po raz trzeci, dzięki temu docieramy do milionów odbiorców w całym kraju i mamy nadzieję, że coraz więcej osób będzie świadomie i bezpiecznie wypoczywać - tłumaczył organizator. 

Posłuchaj
03:47 _PR4_AAC 2022_06_26-09-44-43.mp3 Garmin Rescue Heroes - relacja z pierwszego dnia zawodów (Tędy po trendy/Czwórka) 

Garmin Rescue Heroes to cykl imprez z zakresu sportowego ratownictwa wodnego, których celem jest przede wszystkim podnoszenie umiejętności ratowników z zakresu technik posługiwania się profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym w ratownictwie wodnym, integracja środowisk ratowników, a także sprawdzenie przygotowania zawodników do udziału w Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane we wrześniu. Pierwszego dnia zawodów odbyło się pięć konkurencji, drugiego - trzy. Jak tłumaczył Adam Dubiel, dziewięciokrotny mistrz Polski w ratownictwie basenowym, tegoroczny poziom zawodników jest niezwykle wysoki. - Sportowe ratownictwo wodne nie jest łatwą dyscypliną, bo zawody odbywają się nie tylko w basenach, ale także na śródlądziu i w morskich falach. Inaczej pływa się w każdym z tych akwenów - podkreślał zawodnik. 

Posłuchaj
05:33 _PR4_AAC 2022_06_26-11-18-46.mp3 Garmin Rescue Heroes w Nieporęcie - relacja z zawodów (Co was kręci/Czwórka) 

Garmin Rescue Heros 2022 - Śródlądowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym w Nieporęcie/Fot. M. Kulik Garmin Rescue Heros 2022 - Śródlądowe Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym w Nieporęcie/Fot. M. Kulik

___

W ramach zawodów odbędzie się łącznie sześć spotkań w różnych miejscach Polski. Pierwsze były Mistrzostwa Polski w Śródlądowym Ratownictwie Wodnym - rozgrywane nad Zegrzem w dniach 25-26 czerwca. Kolejne odsłony cyklu, na których będzie można zobaczyć i usłyszeć Czwórkę, to Mielenko (International Polish Rescue Cup, 23-24 lipca) i Kąty Rybackie (Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim, 6-7 sierpnia).

Ekipę radiowej Czwórki będzie można spotkać podczas wielu wakacyjnych wydarzeń, m.in. na zawodach atletycznych LOGinLAB Tour 2022, które odbędą się w Chałupach 20 lipca oraz Krotoszynie 13-14 sierpnia, czy w czasie letnich festiwali muzycznych: Ostróda Reggae Festiwal (7-10 lipca), Czeluść Festival (22-23 lipca), Drum Basstion Festival (22-23 lipca) czy WROsound (15-16 lipca).

***

Tytuł audycji: Tędy po trendyCo was kręci

Prowadzi: Mateusz KulikJeremi Angowski

Data emisji: 26.06.2022

Godzina emisji: 09.35, 11.15

kd

Czytaj także

Woda to groźny żywioł w każdych okolicznościach. O czym należy pamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 17:10
Woda może być źródłem życia i niszczycielskim żywiołem. A szczególnie za sprawą pogody, co dotkliwie odczuli niedawno mieszkańcy południowej Polski. Może być groźna nie tylko wtedy, kiedy ktoś się kąpie czy pływa łódką. Żywioły wody i wiatru niszczyły wszystko, co stanęło im na drodze. Coraz częściej mamy do czynienia z niszczycielskimi nawałnicami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ćwiczenia edukacyjne "Bezpieczne wakacje nad wodą"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 10:00
"Nigdy nie wchodź do wody po alkoholu" - apeluje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Lato to sezon wypoczynku. By wakacyjna zabawa nad wodą nie przerodziła się w koszmar, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.  
rozwiń zwiń