Polskie Radio Dzieciom

"Pokazujemy śpiew". Polskie Radio Dzieciom na warsztatach w Polskiej Operze Królewskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2024 16:52
Jak poprawnie oddychać, czy możemy to kontrolować i jak wzmocnić nasz aparat mowy, aby być dobrymi wokalistami? Dziś w w Polskiej Operze Królewskiej ruszyły warsztaty rodzinne "Pokazujemy śpiew", a eksperci zdradzili kilka tajników także na antenie Polskiego Radia Dzieciom, które zorganizowało w Łazienkach Królewskich studio plenerowe.
Pokazujemy śpiew. Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej tematem audycji plenerowej Polskiego Radia Dzieciom z Łazienek Królewskich_9.07.2024
"Pokazujemy śpiew". Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej tematem audycji plenerowej Polskiego Radia Dzieciom z Łazienek Królewskich_9.07.2024Foto: Krzysztof Świeżak/Polskie Radio

Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do Łazienek Królewskich, gdzie od 8.00 do 11.00 nadawało plenerową audycję wakacyjną! Pretekstem do tego spotkania były Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej, nad którymi stacja objęła patronat. Wśród zaproszonych do studia plenerowego gości, można było usłyszeć między innymi Jakuba Szafrańskiego, dyrygenta i kompozytora i Magdalenę Kaczorowską z Polskiej Opery Królewskiej, oraz Martę Szchnurę i Monikę Kolasińską z Polskiej Opery Królewskiej, którzy opowiedzieli o Rodzinnych warsztatach z Rossinim "Pokazujemy śpiew". Była to także okazja, dla odwiedzających Łazienki Królewskie, do wzięcia udziału w audycji.

Zgromadzonych gości i Słuchaczy przywitała Martyna Chuderska wraz ze swoim pierwszym gościem Magdaleną Kaczorowska. Ekspertka opowiedziała najpierw o Teatrze Królewskim zbudowanym przez Stanisława Augusta i o tym jak bardzo interesował się on kulturą i sztuką. - Budynek ma prawie 400 lat i jest jednym z nielicznych w Europie, który przetrwał w dobrej formie do dziś - powiedziała.

To właśnie w tym wyjątkowym miejscu odbywają warsztaty w ramach VII Letniego Festiwalu Polskiej Opery Królewskiej – Rossini. Magdalena Kaczorowska opowiedziała również czego dowiedzą się uczestnicy warsztatów.

Jak przyznał Jakub Szafrański, Teatr jest bardzo przyjaznym miejscem i odpowiednim do tego aby pokazać na czym polega śpiew. - Będziemy szukać takich organów naszego ciała, które są bardzo pomocne przy śpiewaniu, gdzie jest przepona czy żebra, jak wpada do naszego organizmu powietrze i jaką drogę pokonuje. Wszystkiego będzie można było dowiedzieć 9 lipca o godzinie 11.00.

Uwaga! Warsztaty zaplanowane na 16 lipca zostały odwołane z powodu ostatnich burz i szkód wyrządzonych w Parku w Łazienkach.


Szczegóły pod linkiem: Polska Opera Królewska.


A więcej na ten temat można posłuchać w zapisie audycji:


Posłuchaj
175:16 [DAB]Dzieciom (PCM) 9 lipiec 2024 08_05_43.mp3 Polskie Radio Dzieciom prosto z Łazienek Królewskich, gdzie nadaliśmy plenerową audycję wakacyjną!

 


rodzinne warsztaty w Polskiej Operze Królewskiej rodzinne warsztaty w Polskiej Operze Królewskiej

Audycja: Poranek w Polskim Radiu Dzieciom
Prowadzi: Martyna Chuderska
Data emisji: 9.07.2024
Godzina audycji: 8.00


Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Polski Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!


Zobacz także
Czytaj także

Zachęcam aby wyjść na łąkę i policzyć ziarna maku w makówce. Małgorzata Strzałkowska gościem Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2024 11:38
W książka "Łąka. Fakty, wierszyki i inne wybryki" znajdziemy nie tylko rymowane historie o krasnoludkach które noszą różne transparenty np. "naprawiamy złego skutki. krasnoludki", ale jak zauważyła Małgorzata Strzałkowska są też informacje naukowe, jak choćby łacińskie nazwy roślin i zwierząt, a nawet takie ciekawostki jak: ile ziaren maku znajdziemy w jednej makówce? O tym co jeszcze znajduje się w najnowszej publikacji, autorka opowiedziała Martynie Chuderskiej w "Poranku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakie skarby może kryć niewielka szuflada pewnego biurka?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2024 13:40
- Każdy z nas ma taką szufladę. Jeśli nie w biureczku to w sercu lub w głowie, gdzie zawsze znajdzie pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu – powiedziała Agnieszka Krawczyk autorka książki o Mai: "Maja i leśna szuflada". O tym, co kryje się w szufladzie Mai, zdradziła goszcząc w studiu Polskiego Radia Dzieciom. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ćwiczenie pamięci może sprawiać przyjemność". Jak się uczyć aby zapamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2024 10:27
Jeśli czasem trudno nam zapamiętać listę zakupów, czy definicję jakiegoś słowa, to historia Mateusza Trzęsickiego pokazuje jakie naprawdę możliwości ma nasz mózg. Gościem "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom był 11-letni zwycięzca generalnej klasyfikacji Ogólnopolskich Mistrzostw Pamięci Best Brain w kat. dzieci i rekordzista Polski w zapamiętywaniu słówek z fikcyjnego języka obcego na czas.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Każdy może śpiewać". Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2024 12:00
- Myślę, że każdy może zacząć śpiewać w każdym wieku, ale największe szanse, że uda nam się coś osiągnąć są wtedy kiedy jesteśmy mali - powiedział Jakub Szafrański, gość "Poranka" w Polskim Radiu Dzieciom, który opowiedział o rozpoczynających się wkrótce warsztatach: "Pokazujemy śpiew. Rodzinne warsztaty z Rossinim w Polskiej Operze Królewskiej". Patronat nad warsztatami objęło Polskie Radio Dzieciom.
rozwiń zwiń