X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Strefa rodzica". Internetowe społeczności dla rodziców

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 15:23
Ludzie z natury potrzebują towarzystwa oraz wsparcia innych osób. Jest to widoczne zwłaszcza teraz, kiedy z powodu pandemii możliwości te są ograniczone. Obecne czasy to także powód przeniesienia naszej znacznej aktywności do sieci.  W strefie internetowej odbywają się także konferencje dla rodziców, o których opowiedzieli Sylwia Włodarska, organizatorka spotkań online, Agnieszka Stein, psycholog oraz Adrian Borowik, prezes fundacji dla rodzin i osób ze spektrum autyzmu.
W audycji pojawił się także pomysł ujawnienia PIT-ów, bo dopiero one zawierają całość dochodów danej osoby. Czy Polska jest gotowa na model skandynawski?
W audycji pojawił się także pomysł ujawnienia PIT-ów, bo dopiero one zawierają całość dochodów danej osoby. Czy Polska jest gotowa na model skandynawski?Foto: Glow Images/East News

Mimo że trudno jest określić jedną rzecz z jaką zmagają się rodzice, w obecnej chwili wielu z nich z pewnością boryka się ze zmęczeniem. Odpowiedzi na pytania oraz rad szukają często wśród obcych ludzi w internecie, które powoli stają się nieodłącznym elementem naszego życia. To właśnie tam rodzice mogą podzielić się swoimi zmartwienia, czy wspierać się wzajemnie z nowo poznanymi osobami. W związku z tym można powiedzieć, że ludzie chętnie korzystają z tak zwanych wiosek online, czyli ugrupować osób, które wysłuchają, ale też udzielą pomocy. 

Taki rodzaj społeczności tworzy się m.in. dzięki konferencjom online dla rodziców. Jedną z ich zalet jest fakt, że liczba uczestników jest nieograniczona. Co więcej, konferencje są nagrane wcześniej, tak więc rodzice mogą ich odsłuchać w określonym i dogodnym dla nich momencie. Wydarzenia te odbywają się na przestrzeni 4 dni, podczas których poruszanych jest wiele znaczących tematów, np. radzenie sobie z emocjami, wspieranie dzieci, wypalenie rodzicielskie bądź rodzicielstwo po rozwodzie.  Po wysłuchaniu rozmów rodzice mogą udać się na portal społecznościowy i następnie wziąć udział w dyskusji z innymi osobami oraz wymienić się doświadczeniami. Rodzaj tej konferencji sprzyja zatem tworzeniu się wspomnianej wcześniej wspólnoty. 

Posłuchaj
114:37 5.04. Strefa rodzica internetowe społeczności.mp3 "Strefa rodzica". Internetowe społeczności dla rodziców/PRD_5.04.2021.

Chociaż rodzice są dla dzieci jak superbohaterowie, oni też czasem potrzebują wsparcia i zrozumienia od innych dorosłych. Ilość treści dla rodziców stale rośnie, co sprzyja tworzeniu się wiosek online. Aby trafić do jednej z nich można zostać uczestnikiem internetowych konferencji dla rodziców.   

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Marcin Perfuński
Goście: Sylwia Włodarska, Agnieszka Stein, Adrian Borowik
Data emisji: 05.04.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

 

Zobacz także

Czytaj także

Jak wychować szczęśliwego geniusza?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 13:30
Wychowanie, edukacja czy spełnianie dziecięcych marzeń, to dla współczesnych rodziców niezwykle ważne kwestie. Jak zachować właściwe proporcje pomiędzy tym, czego pragną rodzice, a czego ich dzieci – o tym w dzisiejszej ”Strefie rodzica”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdrowie psychiczne uczniów oczami nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 23:22
Z jakimi problemami najczęściej borykają się uczniowie? Czy kadra nauczycielska jest w stanie im pomóc w razie problemów? Jakie procedury w tym zakresie istnieją w placówkach edukacyjnych, i jak z tym wszystkim czują się sami nauczyciele?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja wczesnoszkolna

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 23:59
Na pozór wydaje się, że to takie łatwiejsze trzy lata w życiu uczniów, bo nie ma ocen, przynajmniej na świadectwie, a nauczyć się trzeba tylko czytać, pisać i liczyć do stu. Ale zwykle już po pierwszym zebraniu w pierwszej klasie wiadomo, że nie tylko takie cele stoją przed dziećmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grosz do grosza. Jak nauczyć dziecko zarządzania pieniędzmi?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 11:29
Pomimo że światem od zawsze rządzi pieniądz, edukacja finansowa wciąż nie jest wystarczająco rozwinięta. Skutkiem tego jest niedostateczna umiejętność gospodarowania budżetem u niektórych dorosłych, a co za tym idzie, brak możliwości przekazania odpowiedniej wiedzy swoim dzieciom. Prawidłowe przygotowanie ich do operowania własnymi pieniędzmi uchroni je przed różnymi pułapkami w życiu dorosłym, np. konsumpcjonizmem. 
rozwiń zwiń