Polskie Radio Dzieciom

Jak kontrolować dostęp dziecka do mediów społecznościowych?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 08:00
Jak internet wpływa na człowieka? Czy nowoczesna technologia więcej nam daje, czy więcej nam zabiera? Czy powinniśmy nakładać sobie ograniczenia? Jak i czy w ogóle dzieci powinny korzystać z internetu?
Jak kontrolować dostęp dziecka do mediów społecznościowych? O tym w audycji PR Dzieciom.
Jak kontrolować dostęp dziecka do mediów społecznościowych? O tym w audycji PR Dzieciom.Foto: Shutterstock

Co trzecia dziewczynka, która aktywnie działa w sieci ma problemy psychiczne. Nadmierne korzystanie ze smartfonów dramatycznie wpływa na organizm, zwłaszcza młodych ludzi. Jak kontrolować dostęp dziecka do mediów społecznościowych, aby uchronić je przed niebezpiecznymi skutkami korzystania z nich.

KLIKNIJ I SŁUCHAJ CO GRAMY TERAZ

Gośćmi audycji byli: prof. Monika Przybysz - Profesor nadzw. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, dr hab. Medioznawca, teolog, specjalista ds. PR, zarządzania kryzysowego, reklamy i marketingu medialnego. Wykładowca w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW. 

Posłuchaj
58:40 2023_03_03 21_00_46_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Strefa Rodzica 3 marca godz. 21:00

 

Audycja: Strefa Rodzica
Prowadzi: Mikołaj Foks
Data emisji: 3.03.2023
Godzina emisji: 21:00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Dzieci w sieci. Jak uczyć bezpiecznego korzystania z internetu?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2023 17:11
Jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w internecie? Temat obecności dzieci w sieci powraca co chwilę, ale najczęściej rozmawiają o nim dorośli. W kontekście bezpieczeństwa z ust ekspertów padają wówczas trudne pojęcia: cyberprzemoc, seksting, fomo czy child grooming. Wiecie, co się pod nimi kryje? Pewnie wielu z nas miałoby problem z podaniem ich definicji, a co dopiero dzieci. Tymczasem to jedne z wielu niebezpieczeństw, czyhających na nie w cyfrowym świecie, o których powinny one wiedzieć, żeby nie stać się ich ofiarami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moje wewnętrzne dziecko - czyli kto?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 15:08
Każdy z nas był kiedyś dzieckiem. Coraz częściej mówi się o wewnętrznym dziecku, a w szczególności o wewnętrznym dziecku, które nie jest do końca szczęśliwe i zaopiekowane, jednak co to właściwie oznacza? Przez całe dzieciństwo jesteśmy uczeni tego, jak wyzbyć się dziecięcości i dążyć do ideału, jakim jest dorosłość. Gdy mówimy o kimś, że jest niedojrzały, nie mamy przecież na myśli komplementu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak w rodzinie zmieniać złość w śmiech?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 15:14
Z badań wynika, że w obecności innych ludzi śmiejemy się trzydzieści razy częściej niż będąc sami. To wyraźny znak, że śmiech jest zachowaniem społecznym. Już nawet w komunikacji z niemowlęciem, oprócz płaczu, bardzo istotny jest śmiech, który daje nam wyraźny sygnał, że wszystko jest w porządku. Śmiech stymuluje zarówno obszar zabawy, jak i buduje relację.
rozwiń zwiń