Polskie Radio Dzieciom

"Ferie z Gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom. Gościem była "Hejka tu Lenka"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2022 19:00
Lenka to najmłodsza polska youtuberka. Zaczęła nagrywać kiedy miała 6 lat. Najpierw oglądała filmiki innych twórców, a potem zapragnęła robić to samo. Tak powstał kanał, który pokochały dzieci. Od czego zaczynała ulubienica słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom? Jak pracuje jej się z rodzicami? Jakie ma pomysły na ferie zimowe? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video. Do piątku trwają "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom".
Hejka tu Lenka zaprasza do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom
"Hejka tu Lenka" zaprasza do wspólnego spędzenia ferii zimowych 2022. "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"Foto: mat. prom.

- Nagrywanie traktuję jako zabawę i też bardzo lubię to robić. Nadal jest to moja pasja. Nic się tu nie zmieniło, cały czas nagrywam, dla przyjemności – powiedziała Lenka z "Hejka tu Lenka" w wywiadzie dla Polskiego Radia Dzieciom.

Jak spędza ferie zimowe? Kliknij i oglądaj video.

Polskie Radio Dzieciom przygotowało na czas ferii 2022 wiele atrakcji. 31 stycznia wystartowała akcja "Ferie z Gwiazdami". Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Na słuchaczy czekają wyjątkowe prezenty od Gwiazd! Dziś zapraszamy na spotkanie z youtuberką "Hejka tu Lenka". 

Jakie książki lubi czytać Lenka?

Gwiazdy opowiadają m. in. o tym, jak spędzają wolny czas, co lubią robić, a także o czym marzą. Inspirują też do twórczego działania, prezentują ulubione książki, przybliżą swoją twórczość. Nasz dzisiejszy gość Lenka z "Hejka tu Lenka" przyznała w rozmowie, że na początku nagrywała filmiki z maskotkami i historyjki z wróżkami i już wtedy chciała, żeby jej filmiki były ciekawe dla dzieci. - U nas wszystko dzieje się spontanicznie, nie wymyślamy scenariusza. Potem nagrywamy i do nagrań kupujemy lub wypożyczamy potrzebne rekwizyty. To tata je montuje i publikuje - zdradziła Lenka.

W Polskim Radiu Dzieciom wzięła udział w grze w skojarzenia. Kliknij i oglądaj video.

"Ferie z Gwiazdami" od poniedziałku do piątku w "Poranku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 7.00-10.00), w "Muzycznych Podróżach" (godz.10.00-11.00) oraz w "Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom" (godz. 15.00-17.00).

Zapraszamy do oglądania ostatniego wywiadu video z Lenką z kanału "Hejka tu Lenka" w którym młoda youtuberka opowiedziała nam o swojej pracy, o jej kulisach, pomysłach i dobrej przy tym zabawie! Czym się kieruje Lenka wybierając tematy do filmów? Przy nagrywaniu jakich filmów bawi się najlepiej?

Kliknij i oglądaj video

Harmonogram "Ferii z Gwiazdami":

31.01. Nela Mała Reporterka – podróżniczka, autorka książek dla dzieci;
1.02. Olek Klembalski –  finalista "The Voice Kids";
2.02. Ida Nowakowska – tancerka, choreografka, dziennikarka;
3.02. Natalia Sisik – influencerka, dziennikarka internetowa, tiktokerka;
4.02. Kuba Szmajkowski – wokalista;
7.02. Katarzyna Łaska – aktorka dubbingowa i musicalowa, wokalistka, głos znany z "Krainy lodu";
8.02. Karolina Olszewska i Natan Grzybowski –  laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja";
9.02. Hejka tu Lenka – youtuberka;
10.02. Tomek Gregorczyk – wokalista;
11.02. Sara James – wokalista, zwyciężczyni 4 edycji "The Voice Kids", reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. 

Podsumowanie akcji na antenie Polskiego Radia Dzieciom 13 lutego przez cały dzień. 

Wywiady z ulubieńcami słuchaczy PR Dzieciom przeprowadzają Weronika i Bartek. 

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Nela Mała Reporterka w Polskim Radiu Dzieciom. "Ferie z Gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 21:12
Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kuba Szmajkowski, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Ferie z Gwiazdami". Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Zabawę zaczęliśmy z Nelą Małą Reporterką. Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferie z Gwiazdami". Ida Nowakowska w Polskim Radiu Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 08:55
Sara James, Nela Mała Reporterka, Ida Nowakowska, Olek Klembalski, Natalia Sisik, Kuba Szmajkowski, Katarzyna Łaska, Karolina Olszewska, Natan Grzybowski, Tomasz Gregorczyk i Lena Pachuc to osoby, które można usłyszeć na antenie Polskiego Radia Dzieciom w ramach akcji "Ferie z Gwiazdami". Wywiady dostępne są także na Facebooku stacji i stronie internetowej. Dziś zapraszamy na zabawę z Idą Nowakowską - tancerką, choreografką i dziennikarką. Jakie ma zainteresowania i jak spędza z dzieckiem tegoroczne ferie? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ferie z gwiazdami". W Polskim Radiu Dzieciom Katarzyna Łaska

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2022 13:20
Trwa drugi tydzień akcji "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom". To propozycja na czas wolny od zajęć szkolnych. Jak gwiazdy spędzają ferie? Jak je wspominają? Co jest ich zawodową inspiracją? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała dziś Katarzyna Łaska, aktorka dubbingowa i musicalowa, wokalistka, głos znany z "Krainy lodu". Zapraszamy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Olszewska i Natan Grzybowski w akcji "Ferie z Gwiazdami w PRD"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 15:00
Wtorkowe spotkanie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom pełne było rozmów o tańcu i dziecięcych pasjach. Gośćmi "Ferii z Gwiazdami" tego dnia (08.02) Karolina Olszewska i Natan Grzybowski, laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja". - To była prawdziwa przygoda życia. Fajne było to, że mogliśmy to wszystko zobaczyć z innej strony niż widzowie to oglądali – powiedział Natan Grzybowski dodając, że treningi i przygotowania do występu trwały po wiele godzin, 7 dni w tygodniu. - To była naprawdę ciężka praca, ale też naprawdę super przygoda. Co ten program zmienił w ich życiu?
rozwiń zwiń